"Газпром" назвав ціну газу для України

ПАТ "Газпром" готовий постачати газ в Україну за ціною 7,57 за тис. кубометрів відразу після отримання передоплати
"Газпром" назвав ціну газу для України
"Газпром" назвав ціну газу для України

Про це під час прес-конференції заявив голова правління "Газпрому" Олексій Міллер, передає depo.ua.

"Ціна для України за формулою ціни за контрактом 2009 року становить 7,57 на третій квартал. Попередній рахунок для компанії НАК "Нафтогаз України" виставлений. Для того, щоб відновити поставки, НАК має лише зробити передоплату", – сказав він.

"Газпром" гарантовано поставить газу нашим українським колегам стільки, скільки його буде сплачено", – додав він.

За словами Міллера, чинний контракт не вимагає жодних доповнень для того, щоб відновити поставки газу в Україну, для цього достатньо зробити тільки передоплату.

При цьому він заявив, що "ціна газу для України є нижчою, ніж на європейських торгових майданчиках за нашим контрактом і покупка нашого російського газу для України є вигідною".

"Обсяги, які наші українські колеги заявляють на третій квартал, досить значні – 3 млрд кубометрів газу... І ці обсяги абсолютно виправдані. Ми дуже уважно стежимо, як Україна веде закачування газу в ПСГ. На жаль, до сьогоднішнього дня відставання від графіка попередніх двох років з закачування газу в ПСГ становить вже понад 2,2 млрд кубометра газу. Це дуже-дуже велика величина", – сказав Міллер.

Ціна на другий квартал для України була 7.

Нагадаємо, що  7 червня глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що компанія отримала листа від НАК "Нафтогазу-Україна" з проханням про відновлення постачань газу.   Водночас у  "Нафтогазі" запропонували "Газпрому"  додаткову угоду, яка дозволить Україні закуповувати газ за умовами чинного контракту, але тільки необхідний для України обсяг, а не 3 млрд кубометрів на місяць, як прописано зараз.

23 грудня на Росії заявили, що зробили "хорошу" цінову пропозицію Україні щодо купівлі газу в третьому кварталі.

З минулого листопада Україна не закуповувала газ безпосередньо в Росії, водночас російське блакитне паливо купували в країн ЄС. У квітні 2016 року в Мінпаливенерго України вважали, що можна повернутися до закупівель газу в Росії за ціною 0-170 за тис. кубометрів

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<