"Газпром" хоче відсудити у "Нафтогазу" млрд

Російське ВАТ "Газпром" подало в Стокгольмський арбітражний трибунал три позови до НАК "Нафтогаз України" на загальну суму 23 млрд 837 млн доларів

Про це йдеться у фінансовому звіті "Нафтогаз" за 2014 р., який перевірили аудитори компанії Deloitte&Touche, передає depo.ua з посиланням на сайт НАК. 

"Був висунутий зустрічний позов від "Газпрому" на суму 4,5 мільярда доларів США за завідомо не оплачений газ за контрактом купівлі-продажу природного газу... 19 листопада 2014 року "Газпром" подав позов щодо платежу в сумі 837 мільйонів доларів США за постачання природного газу в червні 2014 року, а також позов відносно платежів у 2012-2013 роках у сумі 18,5 мільярдів доларів США за природний газ, який "Газпром" не поставив, однак компанія ("Нафтогаз України", - ред.) начебто була зобов'язана сплатити за контрактом купівлі-продажу", - йдеться у документі.

У листопаді-грудні 2014 року "Нафтогаз" сплатив 3,1 млрд дол. "Газпрому" за поставлений газ. Дану суму в НАК вважають повною сумою, сплаченою за вищевказаним зобов'язаннями.

У свою чергу в жовтні 2014 р. "Нафтогаз" також звернулася в Стокгольмський арбітраж з проханням винести рішення стосовно плати за транзит російського газу територією.

Нагадаємо, що загальна сума позовів "Нафтогазу" до "Газпрому" за контрактом про закупівлю газу та контракту на транзит вже перевищила млрд.

Loading...
Loading...