ЗМІ Курченка розганяють фейк про асамблею "румунів-автономістів" на Буковині

ЗМІ, які пов'язують з бізнесменом-втікачем Сергієм Курченко, розповсюдили фейк про те, що в Чернівцях начебто відбулась установча конференція Асамблеї румунів Буковини

На цій конференції делегати прийняли рішення про автономію румунів, а також начебто вимагали особливого статусу в Україні. Відповідну новину поширило видання "Корреспондент" з посиланням на маловідомий сайт nr24.org, а також "Коментарі", пише depo.ua.

ЗМІ Курченка розганяють фейк про асамблею "румунів-автономістів" на Буковині - фото 1

ЗМІ Курченка розганяють фейк про асамблею "румунів-автономістів" на Буковині - фото 2

 

У публікації йдеться про те, що делегати всіх районів Північної Буковини заслухали доповіді членів ініціативної групи, в яких констатувалося тяжке соціально-економічний і культурний стан румун України. 

"Як було особливо відзначено у виступі активістки Доріни Кіртоаке: "події в Мукачевому де була стрілянина і пролилася кров показали, що румуни Буковини не можуть відчувати себе захищеними і повинні докласти зусиль до забезпечення власної безпеки. Невирішеність мовних та освітніх питань так само створює серйозну напругу в суспільстві. Як відповідь на ці виклики і загрози ініціативною групою було запропоновано створити Асамблею румунів Буковини. Ця організація буде захищати права румунської громади, відстоювати її інтереси на рівні президента, уряду, Верховної ради та обласного керівництва. Так само ми будемо боротися за додання Північній Буковині особливого статусу у складі України. На даний момент це могла б бути автономія", - йдеться у повідомленні.

У той же час видання "Молодий буковинець" повідомило, що інформація про дану Асамблеї є фейком.

За даними видання, такої події в Чернівцях взагалі не було, а названі в матеріалі активісти опинилися вигаданими персонажами.

Таку думку висловив Голова товариства румунської культури імені Міхая Емінеску Василь Бику.

"Якби така подія в Чернівцях відбулася, я б знав про це одним з перших", - говорить  Бику.

Крім того, новина про асамблею з'явилася на сайті Политические известия - це російське джерело. Матеріал зроблений в стилістиці колись відомої радянської газети.

У статті про Буковину тільки одна фотографія - нікому невідомі люди на тлі банера. Відео зі з'їзду в мережі не існує, а ім'я головної активістки - Доріна Кіртоаке - це перероблене в жіночу версію ім'я мера Кишинева, пише "Третій цифровий".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme