Збиткові шахти потрібно закривати, а перспективні розвивати за підтримки держави, - експерт Віталій Кропачев

Сьогодні в Україні є збиткові вугільні шахти, які вже технічно неможливо підняти з об'єктивних причин, і які повинні бути ліквідовані

Вони мають дуже високу собівартість вугілля і тягнуть вниз інші підприємства, які можуть бути рентабельними.

Про це сьогодні в ефірі телеканалу NewsOne заявив експерт з питань енергетичного ринку Віталій Кропачев.

"Треба все проаналізувати, і зважено підійти до питання закриття нерентабельних шахт, а перспективні об'єкти необхідно розвивати виключно за підтримки держави", - заявив Віталій Кропачев, зазначивши, що в іншому випадку держава зіткнеться з проблемою страйків шахтарів і перекритими дорогами.

"В коаліційній угоді, яку сьогодні кожен трактує по-різному, мова йде про зниження навантаження на бюджет України - планомірно до 2018 року. Сьогодні ж у нас просто прийнято рішення обрубати всі дофінансування вугільної галузі і тому ми отримали проблему. Розвитку виробництва немає, і за 2 роки нічого не сталося. І тому міністерство змушене усіма силами шукати гроші на виплату заробітної плати, а ні про який розвиток мови бути не може", - заявив Кропачев, відповідаючи на запитання ведучого про багатомільйонну заборгованість по зарплаті шахтарям.

За словами експерта, насправді Кабінет Міністрів перерозподілив гроші, а не виділив 200 мільйонів гривень шахтарям з держбюджету. "50 мільйонів забирають у споруджуваної шахти "Нововолинської" №10 і 150 мільйонів гривень знімають з програми реструктуризації вугільної галузі. Фактично, ці гроші вже були виділені в бюджеті під цільову програму Міністерства енергетики та вугільної промисловості, а тепер ці гроші забрали. Тому те, що повинно виконуватися - виконуватися не буде", - сказав в ефірі Віталій Кропачев.

Експерт упевнений, що уряд повинен знайти комплексний підхід і шляхи вирішення проблеми, а не тільки погашати заборгованості по зарплаті і нескінченно дотувати збиткові шахти. "Якщо будуть закриті шахти, всю соціальну інфраструктуру нам доведеться утримувати за рахунок бюджету. Куди підуть ці шахтарі? Ми побудували нові заводи або нові фабрики? Ми створили їм нові робочі місця? Ні, цього немає. І це проблема не міністерства енергетики, це проблема країни. Потрібен комплексний підхід Кабінету Міністрів, вони повинні вирішувати цю проблему", - сказав експерт, коментуючи сьогоднішню акцію протесту шахтарів, які перекрили міжнародну трасу у Львівській області.

Нагадаємо, вранці 29 липня працівники ДП "Львіввугілля" частково перекрили рух на міжнародній трасі Львів - Рава-Руська, вимагаючи виплати заборгованості по заробітній платі. Близько 100 шахтарів безперервно ходили по пішохідному переходу біля села Воля-Висоцька Жовківського району Львівської області.

Відзначимо, що організатори акції вивели людей на страйк вже після того, як 27 липня уряд направило 200 млн грн на погашення заборгованості по виплаті заробітної плати працівникам державних шахт.

Нагадаємо, раніше деякі ЗМІ повідомляли, що один з організаторів шахтарських страйків Михайло Волинець, таким чином, відстоює інтереси бізнесмена Ріната Ахметова, який домагається підвищення закупівельної ціни вугілля.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme