Якщо вагітні жінки прийматимуть фолієву кислоту, будуть врятовані тисячі дітей, - вчені

Дослідники з'ясували, що недостатня кількість фолієвої кислоти, що надходить в організм вагітної жінки, може викликати порушення розвитку ембріона

Стаття вчених була опублікована в журналі Birth Defect Research, повідомляє depo.ua.

Робота велася протягом 11 років: за цей час вчені проаналізували дані про стан здоров'я понад 9 млн новонароджених дітей. Дослідники прийшли до висновку: половина з кожних 5 тис. випадків формування у дитини будь-якого вродженого захворювання нервової системи можна було б уникнути, якщо мати протягом вагітності приймала фолієву кислоту.

Нестачею фолієвої кислоти - вітаміну, який необхідний для розвитку кровоносної та імунної систем і який міститься в таких продуктах як зелені овочі, цитрусові, дріжджі, печінка і хліб з борошна грубого помелу - викликається, наприклад, така хвороба як ущелина хребта.

Це вада, при якій хребці неповністю замикаються навколо спинного мозку. Матері дітей, як страждають через цей недуг, найчастіше роблять аборт, але якщо вони приймають рішення залишити дитину, його чекає довічна інвалідність.

Згідно зі статистикою, на кожні 10 тис. вагітностей реєструється 9,17 випадків порушень розвитку мозку і центральної нервової системи ембріона. Автори дослідження стверджують: фолієва кислота повинна бути тим препаратом, який всі вагітні жінки повинні приймати в обов'язковому порядку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme