Як ватники розсварюють українців Биковими

Мережею шириться чергова фейкова новина. Начебто Міністерство освіти України розсилає українським школам, вишам, культурним установам рекомендації щодо правильного висвітлення Дня перемоги

Як ватники розсварюють українців Биковим…

З цією метою нібито створено спеціальний список фільмів, які є бажаними для показу. Так, у цьому списку з 33 художніх фільми і з них лише три фільми виробництва СРСР, а 16 зняті у Голлівуді. Мовляв, як ніколи актуальні в Україні фільми "Перл Харбор" і "Врятувати рядового Райана".

Крім того, "ватники" у соцмережах пишуть про те, що також начебто створено список "військових пісень". Мовляв, співати "Вставай, страна огромная" чи "День Перемоги" - небезпечно.

Натомість школярі мають виконувати лише повстанські пісні "Лента за лентою набої подавай", "Мальви", "40 повстанців" і "Гей, готуйте, хлопці, зброю".

Також начебто всі ці пісні рекомендується слухати з червоним маком в руках, оскільки, як з'ясувалося, мак - це древній символ козацтва, крові й смерті.

Зокрема таку новинку на своїй сторінці у "Фейсбуці" опублікувала Ірина Усатенко, яка з Донецька переїхала до Одеси.

Зршетою на своїй сторінці у соціальній мережі жіночка крім цієї новини активно постить проватницьку інформацію та анекдоти про Порошенка, Яценюка та Саакашвілі.

Тобто якщо раніше ватники переважно зомбували свою аудиторію новинками про те, як укропи мінують танки військових, які погано воюють; у вільний від мінування час, розстрілюють в'язнів; у Львові з ветеранів зривають ордени, то зараз проросійська масова пропаганда тисне чи не найболючіші точки.

Адже для не одного покоління українців, які виросли на фільмах легендарного Леоніда Бикова , уродженця Донецької області, "Ати-бати, йшли солдати" та "У бій йдуть лише "старі", а також на фільмі Сергія Бондарчука за участю Юрія Нікуліна "Вони воювали за Батьківщину", Станіслава Ростоцького "А зорі тут тихі" за повістю Василя Бикова, пов'язана їх молодість, тобто ледь не найкращі роки життя.

Тож, спекуляції з приводу цієї теми обурюють не менше, ніж "розіп'яті хлопчики" чи "раби Нацгвардії".

Хоча такі фейкові новини навіть проукраїнською аудиторію можуть сприйматися не настільки категорично.  Адже завдяки діям Путіна та шайці його прибічників кіно у стилі  братерства українців та росіян набуло гіркий присмак.  

Тобто зараз для молодих  патріотів, а також для родин, які втратили близьких людей на війні з Росією, образно кажучи, ці фільми можуть сприйматися, як болюче і важке нагадуванням про підлу зраду.

Тож, українці маються подякувати Путіну за черговий "подарунок". Завдяки його загарбницьким діям старі та улюблені радянські фільми в Україні протягом останнього року набули іншого сенсу.

Зрозуміло, і те, що з приводу цієї теми подальші спекуляції - неминучі. Бо ж це, як кажуть, не пахана цілина для "ватників". Вона може добряче підігріти аудиторію до потрібного градусу і дати вибуховий ефект.

І це чи найголовніша причина через яку нав'язувати якісь обмеження в цьому питанні не можна.  

Та й зрештою, як би зараз не образливо було - це частина нашої історії, від якої не потрібно відвертатися, а потрібно ділити на тих, хто боровся з фашизмом і покидьків Сталіна з НКВС. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme