Як пес почав бігати завдяки кістці з 3D-принтера

Собаку на ім'я Зіггі господарі покинули у 2014 році, коли він був ще цуценям

Його передня лапа була зламана і не зрослася правильно, тому її довелося ампутувати.

Однак Зіггі пощастило так, як не щастить тисячам інших чотирилапих безхатьків. У тримісячному віці його взяла до себе австралійська пара Ребекка Кольвін та Гленн Альтор, які є членами агентства захисту тварин RSPCA, пише depo.ua з посиланням видання Mashable.

Опікуни згадують, що фізична вада не засмучувала цуценя – Зіггі був щасливим, і зовсім не був проти того, що у нього лише три лапи.

Така енергійність і зашкодила собаці: незабаром він став кульгати. Здавалося, що ходити йому дедалі болючіше.

Але одного дня розумні люди і технологія 3D-друку повернули Зіггі можливість бігати.

Ветеринари Університету Квінсленду, Австралія, з'ясували, що у собаки через ушкодження кісткових пластин та відсутності четвертої лапи була кутова деформація кінцівок.

Збільшення ваги шкодило другій передній лапі, кістки ставали зігнутими й покрученими. Окрім того, вони аномально і неправильно росли з часом.

Щоби зупинити деформацію, доки собаці не стало вкрай погано, Зіггі зробили операцію у 2014 році. Частину кістки видалили, а лапу зафіксували так, щоби кістки росли прямо.

На жаль, у нього розвинувся артрит, тому пес потребував термінової операції з коригування. У переддень Різдва 2015 року, Зіггі зробили операцію з використанням технологій 3D-моделювання та друку.

"Рентгенівські знімки лапи Зіггі ми використали, щоби створити віртуальну та друковану 3D-модель. За її допомогою вирахували, де кістка має закінчуватись, і як треба зафіксувати її, щоби пес міг нормально ходити", – розповідає лікар МакГі, який робив операцію.

Після операції Зіггі помістили у візок, щоб він не міг ставати на пошкоджену передню лапу, доки не одужає.

Ziggy the three legged dog from The University of Queensland on Vimeo.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя

Loading...
Loading...