Як Нищук хизувався будинком, а Андрухович чар-зіллям частував

У Києві відкрився VII міжнародний Книжковий арсенал

Як Нищук хизувався будинком, а Андрухови…

Як зазначають організатори, на фестивалі книги представили близько 150 видавництв. А новинок було близько 1000.

На момент відкриття фестивалю традиційних черг за квитками на вході не виявилося, але всередині було доволі людно.

Видавці зізнавалися: про об'єм продажів говорити зарано, але торгівля іде. Так, фестивальним бестеллером видавництва "Брайт букс", наприклад, стала нова книжка Сергія Лойка "Рейс", яку пропонували за 150 грн.

У "Комори" найкраще продавались "Збирач туманів" Олеся Ільченка, "Що сказано" Аскольда Мельничука і книги Оксани Забужко.

Гостей активно заманювали на автограф до Жаклін Сільвестр - британки з українським корінням.

Дівчина приїхала презентувати книжку "Вундеркідс". Заради цього на лобі промоутерів намалювали спеціальний знак - символ вигаданої академії для особливих дітей.

Видавці вирішили попіарити книжки власною персоною. Зокрема, між стендами тусувався письменник і засновник "А-ба-ба-га-ла-ма-га" Іван Малкович, а Іван Андрусяк влаштовував для покупців цілі перфоманси біля стенду "Фонтану казок".

"У нас на "Арсеналі" заходи нон-стоп. Буде і квест з супер-грою і вечірка з привидами, і старт конкурсу для дітей", - анонсував Андрусяк.

Додав, що на другий день йому на заході допомагатиме старша донька Єлизавета.

Деякі гості набирали величезні пакунки з книжками. Серед селебритіс на виставку навідалися нардеп Борислав Береза, Юрій Макаров, Саша Кольцова, Лариса Денисенко.

Міністр культури Євген Нищук також накупив фоліантів, але показував усім три книжки - графічний роман "Герой поневолі" Міхая Тимошенка та Кирила Горішнього за твором Івана Франка, "Будинком" Дж. Патріка Льюїса з ілюстраціями Роберто Інноченті та "Плутократами" Христі Фрілянд. Перші дві Нищук придбав для племінниць.

"Я дарую їм книжки з "Арсеналу", привозив українську книжку з Франкфуртського ярмарку. Я люблю їм читати про історію видатних особистостей. Зараз пішла тенденція до книжок в форматі коміксів. Сьогодні я побачив книжку "А-ба-ба-га-ла-ма-га" "Будинок". І це дивовижна книжка в красивому обрамленні. Там розповідається історія будинку (саме його зображено на обкладинці - ред.), який стоїть вже 300 років і говорить мовою поезії про те, що переживає", - зазначив міністр.

ЗАКОХАНА В КИЇВ НІМКЕНЯ І ВИКРИВАЧ ПУТІНА

За лейтмотив заходу цьогоріч обрали поєднання "Сміх, страх, сила", а приурочили його до 175-ї річниці виходу "Енеїди" Котляревського.

З цього приводу на фестивалі зробили окрему виставку ілюстрацій Івана Базилевича до поеми.

Український письменник Юрій Андрухович натомість влаштував перфоманс. Під музичний супровід глядачам показали сюрреалістичний мульт на сюжет поеми. Ламані лінії, яскраві кольори, відеонатяки на еротику... Модерна інтерпретація класики зібрала повний зал гостей. Сам Андрухович у перервах між "актами" розповідав сюжети з римської міфологі, а дівчата у вишиванках розносили настоянки. При цьому, запевняли, що частують воїни справжнісіньким чар-зіллям.

Чимало глядачів зібрала і Оксана Забужко, яка представляла творчість німкені Гайке Марії Йогеннінг.

"Ми познайомилися на виставці у Німеччині, і я вирішила запросили пані Йогеннінг у Київ", - лаконічно повідала українка історію знайомства.

Власне, Гайке Марія створила книжку про українську столицю - "Путівник закоханої в місто, або Німецький погляд на Київ".

Ще одним знаковим гостем став американський журналіст Девід Соттер, який був був власкором США у СРСР, а згодом працював на Росії, доки йому не закрили візу.

"Путінський режим використовує війни, аби укріпити владу всередині країни. Коли всі багатства в руках політичної еліти, ситуацію врятує лише повстання, як Майдан. І щоб відволікти росіян від уроків української революції, Путін напав на Україну", - зазначив Соттер.

Журналіст презентував твори "Доба безумства: Розпад і падіння СРСР" і "Менше знаєш, краще спиш: Шлях до терору і диктатури за Єльцина і Путіна", які можна було придбати за 119 і 100 грн відповідно.

Фото: Олександр Хоменко / depo.ua

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme