Як на американські гроші в обхід Стеця в зоні АТО запускають військове радіо

З 1 березня почало роботу військове радіо "Армія FM". Наразі його можна послухати в Інтернеті, а незабаром станції виділять частоти, які покриватимуть, в тому числі, зону АТО

Як на американські гроші в обхід Стеця в…

Познайомитися з новим продуктом можна в Інтернеті, на платформі "Своє радіо", а усі охочі можуть завантажити додаток і слухати радіо на смартфоні. Наразі чекають на виділення ефірних частот: на першому етапі станція віщатиме, в тому числі, в зоні АТО – почнуть з Артемівська, Волновахи та Костянтинівки.

Як повідомляє кореспондент depo.ua, проект вже презентували журналістам.

Як на американські гроші в обхід Стеця в зоні АТО запускають військове радіо - фото 1

Радник міністра оборони Олексій Макухін наголосив, що поки радіостанція працює у тестовому режимі, а в ефірі здебільшого музика та новини. Втім, вже цього тижня можна буде послухати кілька авторських проектів – хіт-парад української музики, програму Stop Fake, програми про сучасну поп- та рок-музику. Починатиметься і закінчуватиметься ефірний день гімном України.

Проект курує Міноборони, а гроші на нього виділив приватний американський фонд Spirit of America. Міністерство інформполітики на чолі з Юрієм Стецем вирішилося лишитися осторонь.

"В АТО взагалі бракує українського контенту. Тим паче немає жодного ЗМІ для військовослужбовців. Коли ми попередньо їздили з технічними питаннями і спілкувалися з бійцями – вони сприйняли ідею з ентузіазмом", - говорить Макухін.
Керівник центральної телерадіостудії Міноборони Яна Макухіна впевнена, що проект стане чудовою підтримкою для військових.

"Бійці знаходяться там, і вони повинні знати, що ми їх тут чекаємо, підтримуємо, і коли будуть дзвінки – їм будуть передавати привіти їхні рідні – це буде дуже добре піднімати бойовий дух", - каже Макухіна.

ВІД КАПЕЛАНІВ ДО РАНКОВИХ ШОУ

Від народження ідеї до запуску проекту минуло близько двох з половиною місяців. На даний момент у радіостанції вже з'явилася власна студія – для неї переобладнали складське приміщення столичного Будинку офіцерів.

"Сподіваємось, за декілька тижнів все буде готово, і ми зможемо робити власні програми", - стверджує Макухін.

По радіо можна буде почути корисні для військові поради, програми з капеланами та психологами, серйозні дискусії з експертами. Запускатимуть і ранкові шоу, на яких обговорюватимуться актуальні теми.

"Буде братися цікава для військових проблематика, ми відповідатимемо на питання, які стосуються військових. Також це можливість зворотного зв’язку з бійцями. Ми будемо робити все, щоб їх чути", - зазначив радник міністра.

А от в музичному плані концепція доволі стандартна – радіо працюватиме у форматі рок-поп. Лунатиме 40% української музики, 50% - іноземної і 10% - російськомовних пісень.

Над створенням контенту працюватимуть здебільшого військові та цивільні співробітники Міноборони. Втім, окремі програми виділять і професійним ведучим, які наразі зацікавились проектом.

Корпункту в АТО відкривати не планують – інформацію ж постачатимуть прес-офіцери, які вже знаходяться на фронті.

СЛУХАЧАМ МАЛО УКРАЇНСЬКОГО

Ініціатори проекту наголошують: в тестовому режимі запустилися ще й тому, що хочуть відточити певні моменти і почути відгуки про перші дні в ефірі.

На сторінці радіостанції люди наразі активно висловлюють свої думки.

"Вінниця чує відмінно! Те, що українських пісень обмаль, то це таке, маю надію, що це тимчасово", - пише користувачка Марія.

Слухач під ніком Акув спантеличено зазначає: " Для чиєї армії ця кацапська попса?!!".

"Радіо створене військовими і їм вирішувати, який контент пускати в ефір. Але я сподіваюся, що українських пісень тут буде більше. Навіть впевнений в цьому!" – пише Андрій Панченко.

Втім, впродовж обраних кореспондентом depo.ua 20 хвилин в ефірі радіо російських виконавців не чутно – лунає композиція ВВ "Танці", пісня White Flag від Dido, "Ти найкраща" від Влада Дарвіна та Alyosha, "Мій дім" від "Чумацького шляху" і Torn від Наталі Імбрульї.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme