Як кремлівські посіпаки прикинулися "голубами миру" завдяки Зеленському

Заява глави Мінкульту РФ Мединського про те, що він не планує забороняти фільм з Володимиром Зеленським, – лише імітація демократії

Як кремлівські посіпаки прикинулися "гол…

Перед російською прем’єрою комедії "8 кращих побачень", знятої студією "Квартал 95", на Росії розгорівся скандал. У мережі почали поширювати заклики бойкотувати картину.

"Сходив на фільм Зеленського – заплатив за вбивство дитини Донбасу" – затято строчила "вата" в Інтернеті.

Активісти заявляли, що Зеленський отримає з прокату картини чималі кошти і пустить їх на фінансування української армії.

Кампанію підтримав і депутат Держдуми Сергій Обухов, звернувшись до прокуратури та Слідкому із запитом про "припинення фінансування злочинної військової операції (…)".

Втім, міністр культури Росії Володимир Мединський вирішив зайняти іншу позицію.

"Копіювати український Мінкульт у його намаганнях покерувати культурою, зображуючи доленосну інстанцію, нам, Росії, смішно і несолідно (…) До вимог заборонити покази, в'їзди-виїзди артистів, позбавити їх можливості зніматися, виступати, говорити і дихати ставлюся негативно", - прокоментував міністр журналістам.

Звичайно ж, на тлі загального галасу може здатися, що російські міністр справжній демократ. Мовляв, дивіться, у нас, на Росії, можливі і патріотичні блокбастери про бравих силовиків, і "опозиційне" українське кіно.

Але, звичайно ж, нічого опозиційного у фільмі за участю Зеленського немає. Більш того, зняв картину саме російський режисер Марюс Вайсберг. А головним сценаристом став член Спілки письменників Росії Юрій Стукалін. В акторському складі, крім зірок "Студії Квартал 95" та Вєри Брежнєвої значаться росіяни Володимир Епіфанцев та Ніно Кантарія.

Цікаво, що на сайті kinopoisk.ru фільм значиться як російський.

Тож, яка країна в сумі отримає з прокату більше коштів – Росія чи Україна – лишається під питанням. І хоча Зеленський не приховує своєї патріотичної позиції, а "Студія Квартал 95" справді допомагала військовим, куди витратить гроші російська частина команди, чомусь нікого не цікавить.

Натомість у країні розгоряється скандал. До того ж, далеко не вперше. Минулого разу російська спільнота так само шуміла навколо картини "8 нових побачень". Тоді Мединський так само виступив в ролі демократа і "голуба миру". Галас швидко вщух, а "вільнодумство" російського міністра міцно вкарбувалося в пам'ять.

Тож очевидно, хто б не ініціював кампанію проти Зеленського, російському Мінкульту та й загалом Кремлю це однозначно вигідно. Адже наразі більше не потрібно обмізковувати інноваційні прийоми, щоб нав’язати усім думку, яка насправді демократична країна Росія. Не схильні до глибокого аналізу росіяни вже й так носяться з цією думкою – їм хотіли заборонити, але… дозволили.

Інша справа, що українські фільмі на гострі теми при цьому росіяни ніколи не побачать. Так, тихо і обережно, наприклад, заборонили документальну картину Сергія Лозниці "Майдан", яка розповідає про події Революції Гідності. А раніше ж, після перемоги Лозниці у Каннах, так хотіли проголосити режисера своїм, російським…

Мінкульт країни наказав заборонити і показ російської картини "Наказано забути", що розповідає про депортацію чеченців та інгушів.

Що вже казати про політику, якщо навіть робота Гаспара Ное "Любов 3D" на Росії прокатного посвідчення не здобула. Тоді російські святоші заявили, що в картині "багато порнографічних сцен". І це попри те, що фільм отримав престижну нагороду у Каннах.

Цікаво, що представляти картину в Україні Ное вирішив особисто, навідавшись у Київ.

А тим часом кремлівські посіпаки продовжують грати у демократію, переконуючи росіян, більшість з яких ще не готові приймати повномасштабну диктатуру, що "бажане" наразі стало "дійсним".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme