Як горе може перетворити Україну на Росію

Чи варто українцям відмовитися від концертів, мітингів і свят доки не закінчиться війна

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Як горе може перетворити Україну на Росі…

Після трагедії в Бутівці, відомості про яку співпали з ЛГБТ-маршем за рівність та грою української збірної на Євро-2016, мережею прокотилася хвиля народного гніву.

Як можна влаштовувати "паради", вболівати за футбольну команду, коли загинуло стільки синів України?! Як можна взагалі щось святкувати, відзначати і веселитися, коли в країні війна! Кілька волонтерів і десятки користувачів соцмереж днями написали про це.

Як горе може перетворити Україну на Росію - фото 1

Як горе може перетворити Україну на Росію - фото 1

На сайт КМДА надійшли кілька петицій на цю ж тему. Остання - від Олексія Гриценка, який днями очолив раду громадського контролю НАБУ.

Як горе може перетворити Україну на Росію - фото 2

Як горе може перетворити Україну на Росію - фото 3


Дехто пішов далі і запропонував заборонити не тільки розважальні заходи, а й мітинги.

Як горе може перетворити Україну на Росію - фото 4


І будь який мітинг розганятимемо водометами і гумовими дубинками. Автор про це не пише, але як зазвичай мітинги припиняють?

Нічого не нагадує?

Саме з мітингів почалася в Україні Революція Гідності. Вони допомогли відстояти українцям хоч щось для себе. Інша справа, що зараз їх знову використовують на свою користь товстосуми, але це не привід перетворювати Україну на Росію. Це там людей хапають за будь який масовий вихід (якщо він тільки не за Путіна).

Право на висловлювання незгоди, на відстоювання своїх прав – святе в демократичному суспільстві. За умови, що народ вкрай незадоволений діями влади, роботою міністерств та відомств, курсом гривні, пенсіями, тарифами, тощо – забороняти мітинги не можна. Українці звикли не мовчати, коли їм щось не подобається, це є частиною нас.

Не факт, що мітинги стали ефективним методом боротьби із хибними рішеннями влади, але це хоч щось.  Якщо заборонити право на протест, то як відстоювати свої права? Розвішувати періодично можновладців на деревах уздовж Шовковичної?

Щодо свят.

За думкою деяких українців, треба скасувати фестивалі і концерти. Всі.
Тобто, треба буде відмовитися від проведення "Євробачення-2017" в Києві, право на яке здобула наша Джамала. Скасувати футбольні матчі. Євро-2016 також не транслювати. Співакам та акторам не співати і не грати п'єси. Концертні зали, кінотеатри, театри – закрити. І ресторани і кафе також. І пляжі.

Не влаштовувати весіль, не святкувати ювілеїв і днів народження. Навіть дітям пояснити, що в країні війна, тому не буде ані святкового торта, ані клоуна, ані гостей із подарунками.

Бійці АТО нехай також своїх світлин із котиками, собачками, кроликами на "Фейсбуці" не викладають. Бо війна ж… Як можна веселитися.

Вже зараз на фейсбуках і вконтактах з'явилася "свята інквізиція", яка накидається на кожного, хто опублікував фото з відпустки, селфі з красивою філіжанкою кави. Мовляв, як ти, падло, смієш у той час як бійці воюють.

У розпалі священного гніву напали навіть на Марину Комарову – молоду дівчину, яка десятки разів їздила в АТО волонтером, і от нарешті насмілилася поїхати не в АТО, а у відпустку. Опублікувала фото з відпочинку.

Зрозуміло, що багато дописів, про які у цьому тексті йдеться, продиктовані не здоровим глуздом, а великим горем. Але схаменіться, шановні лідери суспільної думки – вас же читають звичайні люди - яку суспільну думку ви таким чином сформуєте? Чи варто країні, в якій і без того чималі проблеми, занурюватися у загальний траур та зневіру?

Зрозуміло, що в пріоритеті має бути АТО. Але в країні вже два роки АТО, людям хочеться позитиву. Якщо хтось купив нову сукню, поїхав на відпочинок за кордон, святкує весілля – це не означає, що він не патріот і нічого не робить для війська, вимушених переселенців, розвитку свого міста. Він має право відпочивати і не стидатися.

І навіть якщо українець хоче жити тільки для себе, нікому не допомагати, а працювати і розважатися – це його право. Завжди є ті, хто творить революцію і ті, хто її результатами користується, ті, хто працює і ті, хто споживає. Україна має бути країною щасливих громадян, де навіть у час війни відбуваються концерти, фестивалі та свята. Чи не захоплювалися ми нашими пращурами, які навіть у часи Другої Світової примудрялися гуляти весілля та інші свята.

Вміння залишатися бадьорими та веселими незважаючи ні на що - це показник сили нації. Ми поховаємо героїв, ми, відмовивши собі у чомусь, купимо бійцям нові прилади, і ми будемо святкувати, жартувати, смакувати і співати. І нехай вороги не думають, що досягають своєї мети.

Вже і бійці пишуть – не треба нам вашого горя та сліз. Гуляйте, святкуйте – живіть. Бо ми відмовилися від свого звичного життя щоб ви жили.

Як горе може перетворити Україну на Росію - фото 5

Україні потрібні концерти, футбольні матчі і фестивалі, пікети, паради та мітинги. Потрібні весілля, дні народження і покази мод. 

Безперечно, треба вшановувати пам'ять загиблих і кожного разу на Майдані збираються українці, щоб проводити героїв в останній шлях. Але нехай в усі інші часи, навіть якщо в країні війна, до нас їдуть туристи, виступають артисти, веселяться люди. Це не показник зневаги, це прагнення до життя.

Ті, хто допомагають фронту, робитимуть це і далі. Так само як і ті, хто згоден дбати тільки про себе. І жодними заборонами на це не вплинути.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme