Як годують військових в НАТО і Україні (ІНФОГРАФІКА)

Наразі в двох військових частинах проходить експеримент із запровадження нової схеми харчування бійців

Про це на своїй сторінці написав голова проектного офісу реформ Міноборони Андрій Загороднюк, повідомляє depo.ua.

Загороднюк розповів, що нещодавно  був присутній на прес-конференції співробітників НАТО, під час якої Бюлент Тюдешу, представнику Агентства з матеріально-технічного забезпечення та закупівель НАТО (NSPA), поставили питання: "Як харчуються військовослужбовці країн Альянсу?". Після чого пішла його відповідь про практику використання аутсорсингу в країнах НАТО.

Як годуть військових в НАТО і Україні (ІНФОГРАФІКА) - фото 1

Голова проектного офісу наголосив, що з відповіді представника НАТО зробив кілька висновків:

Перше: в НАТО немає єдиного стандарту організації харчування військовослужбовців. Представник Агентства з матеріально-технічного забезпечення та закупівель НАТО (NSPA) Бюлент Тюдеш так і відповів на це питання: в певних випадках годують з аутсорсингу, а в інших - готують кухарі, які служать в штаті військових частин. Як приклад другого підходу була приведена Італія, де приготуванням їжі займаються військові кухарі.

"Нещодавно я був на величезній військовій базі армії США в Німеччині, і там працює точно така сама система, яку пропонує Проектний офіс реформ. У Військовій академії Великобританії організація харчування - точно така жсама. Військові кухарі займаються приготуванням їжі, а всі підготовчі роботи, прибирання, обслуговування обладнання здійснює штат цивільних фахівців", - зауважив Загороднюк. 

Наступне, що пояснив представник НАТО: при виборі системи харчування для армій країн Альянсу вирішальну роль відіграє якість їжі. А в цьому питанні український експеримент має свої переваги у порівнянні з існуючою системою. 

"Окрему увагу представник Альянсу приділив важливості залучення місцевих постачальників та недопущення монополії на постачання продуктів. Але в рамках аутсорсингу в Україні на всі військові частини країни працює всього лише чотири компанії! Це і є фактична монополізація ринку. Ми не проти аутсорсингу в принципі, але в рамках нашої країни в даний час він не приносить необхідний армії результат", - зазначив реформатор. 

За його словами, на даний момент експеримент успішно проходить у двох військових частинах, а всі бажаючі представники ЗМІ можуть поїхати туди і на місці дізнатися відгуки військовослужбовців. Експеримент з харчуванням у 2016 році обіцяють поширити на інші військові частини.

В коментарях користувач Грен Грант зауважив англійською, що вважає важливим підготовку армійських кухарів, готових готувати їжу в екстремальних обставинах. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme