Водії без Яндекса. Чим замінити російський навігатор в Україні

Президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року про запровадження санкцій щодо низки російських компаній

Водії без Яндекса. Чим замінити російськ…

Ці санкції мають вступити в силу до 1-го червня. Стосуються вони, як відомо, і IT-сфери. "Яндекс" "Вконтакте, "Одноклассники"... Вже можна констатувати, що ряд провайдерів заблокував доступ до цих сервісів. Зокрема, користувачі Vodafone помітили, що не можуть користуватися Яндекс.Навігатором. Не працює мобільний додаток, заблокований доступ до сайту. Одразу постало питання, яким навігатором тепер користуватися. Виникла дилема: купувати щось дороге, типу Garmin, EasyGo чи Tenex із встановленими картами, ціни на які стартують від 2 тисяч гривень, чи закачувати на власні Android та iOS інший софт.

Яндекс.Навігатор справді був одним із безкоштовних і досить зручних сервісів для водіїв, який пропонував навігацію по GPS, знав про швидкісний режим на різних ділянках, а також про затори, аварії, ремонтні роботи і камери. Втім, як показало наше дослідження, альтернатива Яндекс.Навігатору є. Не тільки платна, але і безкоштовна. І мова не про купівлю повноцінного навігатора, а саме про додатки для смартфонів.

Безкоштовні варіанти для мобільних пристроїв

Навігатор від Google у додатку "Google Карти". Він пропонує окрім GPS-навігації інформацію про затори. Дуже зручна функція - рух громадського транспорту, який оновлюється в реальному часі. Ви банально вбиваєте адресу, за якою знаходитеся і ту, куди потрібно їхати. "Карти" покажуть Вам місце найближчої зупинки, номери маршрутних таксі чи автобусів, які ідуть до необхідної Вам адреси, вартість проїзду та маршрут. Існує український голосовий супровід. У "Картах" можна самому обирати, як рухатися: автомобілем, пішки, на автобусі чи замовити таксі. Під всі варіанти навігатор вибудує маршрут, допоможе об'їхати корки. Зручна безкоштовна штука. Присутня функція навігації офлайн для тих, хто економить мобільний трафік. Втім, є один момент, який важливий для водіїв. Якщо Яндекс.Навігатор прораховував заїзд у двори, то у "Карт" із цим інколи були помічені збої.

Так само для економних є додаток Maps.me, який пропонує навігацію в режимі офлайн. Більшість користувачів радять його як навігатор для подорожей, зокрема Європою. Досить зручна навігація, знає багато місць, в тому числі заправок. Проте, попри велику кількість позитивних відгуків та оцінку 4,5 у Google Play, деякі люди нарікають, що досить часто зависає та рухається ривками.

Інший варіант - Waze. На Google Play має оцінку 4,6. У нашому дослідженні по Києву працював надійно. Досить файно вибудовує маршрут з точки зору заторів. Але наразі у Waze не так багато користувачів, як у Яндекс. Не вистачає комунікації і, відповідно інформації про події на дорозі. В США, наприклад, він навіть показує рух поліції. Люди банально відмічають місцерозташування копів і водії знають, чого чекати. У нас таке також можливо, якщо люди будуть активнішими у додатку.

Ще один додаток Here WeGo. Може працювати офлайн. Якщо онлайн - підкачує інформацію про затори і трафік у місті. Є можливість обирати зручний спосіб дістатися місця призначення: велосипед, автомобіль, таксі, громадський транспорт... Користувачі дуже хвалять його роботу в Європі, оскільки завдяки скачаним картам без Інтернету працює весь функціонал, щоправда, існують і скарги на те, що інколи GPS не вмикається і доводиться перезавантажувати додаток.

Також є купа додатків по навігації,назви яких навіть не хочеться згадувати. Оскільки, замість навігатора отримуєш звичайну валізу з рекламою. Тому, краще завжди дивитися на відгуки.

Платні варіанти

Окрім безкоштовних, звичайно, є варіанти платні. Наприклад, Навітел. Він пропонує тестовий режим користування - безкоштовний протягом шести днів, випробовували на смартфоні Android. Хоча, в магазинах можна купити і повноцінний GPS навігатор. Такий коштує близько двох тисяч гривень. Карти працюють офлайн. Українська карта для додатку Android коштує 25$. Доступні карти 64 країн світу. Інформує про затори в режимі реального часу. Є інформація про ДТП, погоду, ціни на пальне, заправки, кінотеатри - все те, чим має бути нашпигований сучасний навігатор. Якісно побудована аналітика. Чудово працює із заїздами у двори, а також допомагає об'їхати корки та їхати згідно із ПДД.

Також хочеться відмітити окремо український НавЛюкс. Його карти йдуть на багатьох GPS навігаторах, які кожен водій може придбати в магазині. Також НавЛюкс можна встановити і на Android, iOS та Windows mobile. Річна підписка на Android коштує 285 гривень, на iOS - 390, а на Windows mobile - 150 грн. При цьому стандартна річна ліцензія на Garmin+Kenwood обійдеться в 720 гривень. Достатньо класний навігатор з повним покриттям території України, працює офлайн - карти закачуються. Навігатор вміє і проводить водія через двори, показує актуальні швидкісні режими і допомагає у проїзді перехресть згідно із правилами ПДД, а також у виборі необхідної полоси руху. Містить величезну базу АЗС, ресторанів та інших "ніштяків". Цікава функція - схеми розв'язок з висоти пташиного польоту та фото, а також 3D моделі пам'яток, що в цілому є більше наворотами, ніж чимось потрібним водію. Втім, користувачі Android скаржатья на те, що програма часто вилітає, а також не завжди інформує про затори.

Платити за софт чи ні - обирати кожному. Відхід Яндекса дає багатьом невідомим раніше для більшості людей розробникам шанс створити свій зручний продукт, чи покращити вже існуючий. Альтернативи, як бачимо, достатньо.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme