Від "Чорного лебедя" до "Багатого тата": Як іноземці вчать українців вибиратися з курника

Сьогодні ввечері в Києві виступить всесвітньо відомий економіст Нассім Талеб

Від "Чорного лебедя" до "Багатого тата":…

Раніше коучі такого рівня зазирали до нас доволі рідко, але наразі візит вже не здається сенсацією. Цієї осені ціла компанія всесвітньо відомих гуру, ніби змовившись, намастила п’яти в Україну. Ледь не щотижня нам пропонують дослухатись до "істини" і зрештою змінити життя

Більшість лекцій збирають аншлаги. В умовах війни і економічної непевності людям цікаво дізнатися рецепти щасливого майбутнього. Тим паче, що національна ідея наразі фокусується виключно на боротьбою з негативом – подолати зовнішнього ворога, знищити корупцію і т д. Чим зайнятися, коли з усіма перепонами буде покінчено, не говорять. Ніхто не втовкмачує, мовляв, після всіх негараздів Україна стане надпотужною IT-державою, розвиватиме легку промисловість чи то стане туристичним центром континенту. Але відповідь на схожі питання пропонують гості з-за кордону: від того, як вистояти в епоху змін і, власне, до того, як вийти з неї з набитими чесними грошима кишенями.

Depo.ua пропонує дізнатися, які уроки хочуть дати українцям закордонні гості.

Отже, не так давно Інтернет шумів щодо візиту в Київ Ніка Вуйчича.  Хлопець без рук і з однією недорозвинутою ногою вже вдруге намагається довести українцям, що життя варте любові. 

Від "Чорного лебедя" до "Багатого тата": Як іноземці вчать українців вибиратися з курника - фото 1

Квитки розбирають задовго до події - українці готові платити за надію. 

Історія життя Вуйчича - гідний приклад того, що бути щасливим можна попри обставини. В дитинстві хлопець не міг змиритися зі своїм фізичним станом і навіть намагався накласти на себе руки, але любов до батьків зупинила його від фатального кроку. 

Згодом Вуйчич зрозумів, що може бути корисним людям з інвалідністю і заснував благодійну організацію "Життя без кінцівок". А далі - випустив фільм, написав світовий аудіохіт і видав кілька бестселлерів, деякі з яких красуються на позиціях "ТОП-10 книг сезону"  в українських книгарнях. 

"Ми не повинні жити в очікуванні того, що станемо щасливими, коли досягнемо мети або придбаємо якусь річ. Щастя має бути з нами постійно, а щоб домогтися цього, потрібно жити в гармонії - духовній, психологічній, емоційній і фізичній"

"Іноді мені кажуть: "Ні-ні! Я не можу уявити себе без рук і ніг!". Але порівнювати страждання неможливо, та й не потрібно. Що я можу сказати, тому, чия близька людина вмирає від раку або чиї батьки розлучилися? Я не зрозумію їхній біль ..."

"Деякі рани загоюються швидше, якщо ти продовжуєш йти вперед"

"Новий день - нова можливість", - проголошує у своїх творах і лекціях мотиваційний тренер. 

Урок від Вуйчича: Любіть життя, ніколи не здавайтесь і нікому не заздріть: адже ви не знаєте, що пережила інша людина

Насім Талеб, який віщатиме у Києві сьогодні, лектор іншого штибу.

За його теорією,  роль статистики в прогнозуванні майбутнього перебільшена. Коли людство майже впевнене у дні завтрашньому, на сцені з'являється "чорний лебідь"- подія, створена його величністю випадком, непрогнозована і інколи дуже значуща. Аналізуючи "лебідя" люди обов'язково знаходять причини його появи, але, як правило, це відбувається вже після події. 

Сам Талеб став винятком з власного правила. Так, проаналізувавши стан економічної системи США, він передбачив фінансову кризу 2008. Талеб писав: мовляв, всі вірять у стабільність ситуації, але насправді вона ілюзорна - саме за таких обставин з'являються "чорні лебеді", і в даному випадку ні на що хороше сподіватися не варто.  

Дослухавшись до інших, менш відомих прогнозів Талеба, ряд підприємців заробили мільйонні прибутки. 

Від "Чорного лебедя" до "Багатого тата": Чому іноземці хочуть навчити українців - фото 1

Мораль очевидна - сприймайте життя як диво і звертайте увагу на найдрібніші нюанси. Інакше ризикуєте не помітити посмішки фортуни.  Сьогоднішній привід для смутку завтра може принести  дивіденди, а стійкі переконання - кепські вчителі. Варто якійсь ситуації обрости ними, чекай несподіванки. 

Пропонуємо кілька культових цитат  американського гуру:

"Дипломати відмінно знають: прориви в міжнародних відносинах народжуються з кількох випадкових фраз на коктейльній вечірці, а не в діловому листуванні і не в чинних телефонних переговорах. Більше спілкуйтеся, виходьте в світ!"

"Хапайтеся за будь-яку можливість або за все, що скидається на можливість. Можливості випадають рідко, набагато рідше, ніж ми думаємо. Щоб зловити щасливого Чорного лебедя, потрібно самим шукати зустрічі з ним. Люди часто навіть не підозрюють, що їм підвернувся щасливий випадок, і не беруть його"

"Історія вчить нас тому, що речі, які ніколи не траплялися раніше, трапляються"

"Уявіть собі індичку, яку годують щодня. Кожен день годівлі зміцнюватиме птаху в переконанні, що кожен день доброзичливі представники роду людського, насипають в годівницю зерно. Напередодні Дня подяки з індичкою станеться щось несподіване. Це щось спричинить за собою перегляд переконань. З точки зору індички відсутність годівлі в тисяча перший день - це Чорний лебідь. Але не з точки зору м'ясника: він очікував того, що сталося. Звідси висновок: Чорний лебідь - це проблема лоха. Іншими словами, її наявність залежить від ваших очікувань. Вам зрозуміло, що ви можете знищити Чорного лебедя за допомогою науки або широкого погляду на речі. Звичайно, за допомогою науки Чорного лебедя можна і створити: досить запевнити всіх, що Чорний лебідь їм не загрожує - ось так наука перетворює розумних громадян в лохів"

Варто зазначити, що вчений не обмежується універсальними премудростями і дає цілком економічні поради. Підкреслює: це не універсальні рецепти щастя, а лише підказка, яка може змінити хід мислення. 

Урок від Талеба: Готуйтеся, чекайте, і щаслива можливість обов'язково трапиться на вашому шляху, а от надто вірити у стереотипи - власні або ж чужі - не варто. Десь там, в епіцентрі вірувань народжується випадок, який змінює ситуацію і погляди на світ. 

Від "Чорного лебедя" до "Багатого тата": Як іноземці вчать українців вибиратися з курника - фото 3

Роберт Кіосакі завітає до Києва 15 жовтня. Для багатьох українців подія майже особистого значення, адже десь п'ять-десять років тому люди жадібно хапали книжки гуру з прилавків. Його культовий твір "Багатий тато, бідний тато" став "прозрінням" для цілого покоління.

Кіосакі стверджував: аби зробити людину або націю багатшою, треба докорінно змінити ставлення до грошей. Наймана праця від понеділка до п'ятниці в очікуванні відпустки і підвищення зарплатні - майже вирок. За такої психології завжди лишатимешся бідним. 

Натякав, що виною всьому - виховання в сім'ї, а згодом у школі. Мовляв, ген бідності міцно вбудований у шкільну науку, але змінити ситуацію реально.

Американець настрочив 26 книг, які перекладено 51-ю мовою. В рейтингу Amazon.com став одним з 25 найбільш продаваних авторів.  

"Я знаю, що світ за межами курника здається страшним. Там важко з роботою, важко з грошима і зовсім погано з можливостями. Але, запевняю вас, життя за межами курника б'є ключем, сповнене оптимізму і енергії, а можливостей там маса. Вся справа в тому, звідки дивитися - з курника або ззовні"

"Найцінніший актив - час. Більшість людей не можуть його правильно використовувати. Вони наполегливо працюють, роблячи багатих багатшими, але не докладають зусиль, щоб зробити багатими себе"

"Більшість людей чекає, що зміняться всі інші, але тільки не вони самі"

"Провести все своє життя в страху, так і не здійснивши жодної мрії, - ось що жорстоко. Працювати в поті чола за гроші і думати, що вони дозволять купити речі, які зроблять вас щасливими, - ось що страшно"

"Є люди, які змушують речі відбуватися, є такі, хто спостерігає, що відбувається, і є ті, хто запитує, що відбулося", - пише Кіосакі в своїх творах. 

Урок від Кіосакі: Жити за нав'язаними стандартами означає жити нудно і бідно. Суспільство споживання нав'язує безрадісний офісний сценарій. Але варто виходити за межі і йти до власної мрії, розуміючи світ і намагаючись змусити ситуацію працювати на тебе. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme