Вчені з’ясували причини регулярної брехні

Психологи з Великої Британії разом зі своїми американськими колегами знайшли причини того, чому людина починає регулярно брехати

Вчені з’ясували причини регулярної брехн…

Як показали експерименти вчених, невелика брехня, яка приносить людині навіть маленьку вигоду, стимулює адаптацію нервової системи до подальшого обману. До таких висновків вчені прийшли, простеживши за поведінкою 80 добровольців, які взяли участь у спеціальній грі, повідомляє Depo.ua з посиланням на The Guardian.

Волонтери розбивалися на пари, в кожній з яких був "спільник" експериментаторів. Добровольці повинні були оцінити кількість монет в банці, показаній на моніторі, але один з них, "спільник" дослідників, мав очевидну вигоду - він заздалегідь знав приблизну кількість грошей в ємності і приймав рішення про видачу монет. Проте його заробіток визначався різницею між власною оцінкою кількості монет і оцінкою компаньйона.

Виявилося, що з плином часу, у міру розвитку гри, "спільники" вчених все більше обманювали своїх компаньйонів. Експериментаторам за допомогою магнітно-резонансної томографії вдалося простежити зміни, які відбуваються в ході гри в корі головного мозку брехунів.

З'ясувалося, що в момент першої брехні підвищену активність проявили мигдалини. У міру того, як тривала гра, через 10-20 раундів така мозкова активність стала знижуватися. Таким чином, на думку дослідників, учасники експерименту пристосовувалися до систематичної брехні.

Вчені вважають, що подібним чином організм людини може звикати до підвищеного ризику або насильства.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme