Вчені виявили гормон, який відповідає за любов до солодкого

Американським ученим вдалося виявити в печінці гормон, який відповідає за любов людей до солодкого

З детальними результатами їхньої роботи можна ознайомитися на сторінках наукового журналу Cell Metabolism, передає depo.ua з посиланням на "Інформінг".

За словами авторів дослідження, бажанням солодкого управляє гормон FGF21.

"Наше відкриття може наштовхнути на ідею створення універсального засобу від алкоголізму, переїдання, діабету, а також інших різних захворювань, пов'язаних з порушенням метаболізму в людському організмі. Але необхідно не забувати про те, що нейрони, на які впливає FGF21, пов'язані з настроєм людини. Тому важливо встановити, чи не буде гормон FGF21 викликати депресію", - заявив учений з університету Техасу в Далласі Стіві Клівер.

Він пояснив, що вчені вже давно знали про існування гормону FGF21. Але раніше вони припускали, що цей гормон відповідає за реакцію організму на інсулін. Під час експерименту на мишах було встановлено, що даний гормон впливає не на інсулін, а на потяг до солодкого.

Потрапляючи в мозок з кров'ю, молекули FGF21 впливають на роботу гіпоталамуса. Зокрема, вони впливають на ті ділянки, які відповідають за поїдання солодкої їжі. Тому, при нестачі цього гормону людина відчуває гострий потяг до солодощів. Експерименти на мишах і мавпах показали, що при недостатній кількості гормону FGF21 в їх організмі, вони не можуть зупинитися при поїданні солодкої їжі. А от коли лабораторним тваринам вводили хоча б малу дозу гормону FGF21, потяг до солодкого зникав.

Аналогічний вплив цей гормон має і на потяг до алкоголю. Але зараз, відзначає Клівер, важливо провести подальше вивчення всіх аспектів впливу цього гормону, щоб виключити можливі негативні наслідки при його використанні в медичних препаратах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme