Життя

Вчені припускають існування океанів на найближчій до Сонячної системи планеті

Астрономи припускають, що Проксима b, найближчий до нас аналог Землі, швидше за все покрита рідким океаном

07 жовтня 2016, 17:00

Скеляста планета, виявлена в так званій "живій зоні" найближчої до нашого Сонця зірки може бути покрита океанами. Нові дані повідомили астрономи з університету Марселя, передає Depo.ua з посиланням на phys.org.

Астрономи з Європейської південної обсерваторії заявили про відкриття найближчої до нас потенційно населеної планети – Проксими Центавра b - у серпні нинішнього року. Маса планети складає приблизно 1,2 маси Землі, вона обертається навколо зірки на відстані в 20 разів ближче до світила, ніж Земля до Сонця, і робить один оборот всього за 12 неповних днів.

"Всупереч тому, що можна було б очікувати, така близькість не обов'язково означає, що на поверхні Проксіма b занадто жарко для існування там води в рідкій формі", - говорить планетолог Бастьєн Брюгге.

Справа в тому, що випромінювання зірки Проксима Центавра приблизно в тисячу разів слабше Сонця, а значить, на планеті могли сформуватися умови для зародження життя.

"На цій планеті можуть існувати рідкі океани, і, відповідно, якісь форми життя", - зазначає Бастьєн Брюгге.

Як показують розрахунки астрономів, Проксіма b повинна бути покрита досить тонкою атмосферою, схожою на земну, що, укупі з великою ймовірністю наявності води на ній, помітно підвищує шанси на виявлення на ній життя.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя

Loading...
Loading...