Цукерберг готує революцію і реалізовує жахи "Матриці"

Віртуальна реальність підкорює світ – "Фейсбук" анонсував початок нового проекту в інноваційній сфері

Ольга Черниш
Перша заступниця головного редактора
Цукерберг готує революцію і реалізовує ж…

Про свій інтерес до віртуальної реальності засновник "Фейсбуку" Марк Цукерберг дав знати ще два роки тому, придбавши компанію Oculus VR за $2 млрд.

Тоді ж Цукерберг зауважив, що покупка – важливий крок до досконалої соціальної платформи, яка змінить комунікацію в Мережі. І спілкування, і онлайн-ігри можуть стати інакшими.

За рік Oculus VR спільно з компанією Samsung створили окуляри віртуальної реальності Samsung Gear VR. Ціни на гаджет стартують від 3 тис. грн. Придбавши новинку, можна потрапити у світ кіно, відчути себе ельфом у комп’ютерній стрілялці, а також здійснити віртуальну екскурсію музеєм, містом чи країною.

Варто бути насторожі: Цукерберг готує революцію - фото 1

Хоча користувачі окулярів скаржаться на зернисте зображення, нечуттєві датчики та обмежені можливості, прибрати дрібні недоліки, вочевидь, не проблема. Тим паче, що Цукерберг на шоломі зупинятися не збирається. Тепер підприємець замислив "підключити" до віртуальної реальності "Фейсбук".

На всесвітньому мобільному конгресі в Барселоні Цукерберг оголосив, що у компанії починає працювати відділ по вивченню комунікацій у віртуальній реальності. Аналогічна інформація з'явилася і на офіційній сторінці соцмережі.

Як наголошується, працівники компанії активно працюють над створенням відео у форматі 360 градусів, що дозволять користувачі роздивитися всі красоти обраного місця. Але ще більший фокус хочуть зробити на людському спілкуванні. Наприклад, друзі, що знаходяться за тисячі кілометрів, зможуть разом повечеряти і при цьому не відчути штучність ситуації.

Отже, за кілька років "Фейсбук" може змінити формат і перебрати на себе ще більше уваги. Призначати побачення можна буде не в реальному, а в віртуальному Парижі, нардепи зможуть давати один одному стусанів у віртуальних комітетах (не боляче, але видовищно), а популярні наразі онлайн-конфереції даватимуть вичерпну інформацію про співрозмовника.

РОЗРОБНИКАМ ВЖЕ НАДІЙШОВ СИГНАЛ

Своїми прогнозами та думками щодо розвитку нового проекту "Фейсбука" depo.ua попросив поділитися українських програмістів.

"Технології віртуальної реальності, на мою думку, будуть популярні у месенджерах та соціальних мережах. Так, завдяки, наприклад, сервісу periscope.tv у "Твіттері" скоро ми, думаю, зможемо бачити не лише те, що відбувається перед камерою співрозмовника, а й те, що його оточує. Наприклад, помітити, як у кімнаті кошеня красиво ловить листочок", - коментує Андрій Ткаченко, СЕО Українського стартапу AppStorio.

Варто бути насторожі: Цукерберг готує революцію - фото 2

Ткаченко зазначає, що технологія напевне зацікавлять спортивних вболівальників, які зможуть у деталях побачити картинку на футбольному полі аж до емоцій гравців.

А ще – може бути просто знахідкою для підприємців, задіяних у торгівлі.

"Наприклад, люди, які купують будинок, зможуть віртуально пройтися його кімнатами і в реальному часі обговорити один з одним майбутній інтер’єр", - коментує Ткаченко.

Новина ж від "Фейсбуку", на думку програміста, сигнал для активних дій.

"Коли за справу береться одна з топових технологічних компаній світу - революція може статися буквально ось-ось. По суті вона вже на порозі, і це є сигналом розробникам. Треба адаптувати сервіси під технологію віртуальної реальності і починати вивчати нові API, щоб вчасно спіймати новий тренд", - зауважує IT-шник.

СОЦМЕРЕЖІ ПЕРЕТВОРЯТЬСЯ НА ЦИФРОВІ ВСЕСВІТИ

Про величезні зміни, які чекають світ з поширенням шоломів та окулярів віртуальної реальності говорить і Ілля Селезньов, Senior java developer компанії Keystonett.

Варто бути насторожі: Цукерберг готує революцію - фото 3

"Вже з сьогоднішніми технологіями ми можемо говорити про новий колосальний стрибок в індустрії розваг, яка стрімко підлаштовується під нові пристрої. Найближчим часом ми побачимо нові фільми з функцією 360, величезну кількість нових комп'ютерних ігор зі значно глибшим зануренням у віртуальний світ", - зазначає Селезньов.

За його словами, соцмережі також набудуть нового вигляду.

"Фейсбук почав вивчення можливостей нової платформи. Найближчим часом ми побачимо нові відео ролики, прямі включення з ефектом присутності, можливості переглядати фотографії у 3D форматі", - коментує програміст.

У подальшій же перспективі соцмережі почнуть перетворюватися на цифрові всесвіти.

"Ми зможемо не просто обмінюватися текстовими повідомленнями, а й гуляти по віртуальному місту, ходити в віртуальні клуби, спілкуватися з людьми, які самі обиратимуть як їм виглядати. Як на зміну повідомленнями прийшли відеоконференції з людьми з будь-якого куточка світу, так і на зміну їм прийде новий вид спілкування у віртуальній реальності за кухликом цифрового пива", - резюмує наш співрозмовник.

НАМ ЗАГРОЖУЄ СЕРЙОЗНИЙ УДАР

Засновник і директор компанії NetAssist Макс Тульєв нагадує: технологія віртуальної реальності не нова, просто за останні 20 років її вдалося вдосконалити.

Варто бути насторожі: Цукерберг готує революцію - фото 4

"Я вперше зіткнувся з цією технологією ще у 1998 році, тоді були шоломи VFX-1, і ми грали в них у ігри. Віртуальна реальність тоді так і не завоювала світ, що здавалося мені дивним. Адже до нинішнього моменту технологія принципово не змінилася, просто покращилась якісно (картинка, звук, чутливість)", - зазначає Тульєв.

Віртуальну реальність він вважає доволі зручним інструментом для спільної дистанційної роботи, ігор та спілкування. Серйозним мінусом нинішнього тренду називає величезний удар по приватності життя.

"Ще більше інформації і даних людини будуть доступні як сервіс-платформам на кшталт того ж Фейсбуку, так і хакерів", - акцентує програміст.

Між тим, презентацію Цукерберга у Барселоні у Мережі вже назвали "дещо жахаючою". А фото самого підприємця на тлі людей, занурених у віртуальну реальність, вже змусила говорити про глобальний контроль очільника "Фейсбуку" над розумом власних клієнтів. 

Наприклад, стратегічний директор DIG & DigitasLBi Девід Джей Карр зазначив у "Твіттері": "Усі ваші мізки належать нам". 

Варто бути насторожі: Цукерберг готує революцію - фото 5

Не менш емоційно відгукнувся і користувач Нікос Іліопулос.

"Це реальне фото чи алегорія нашого майбутнього? Марк Цукерберг єдиний йде з реальними очима, поки всі інші - зомбі у матриці", - написав користувач. 

Варто бути насторожі: Цукерберг готує революцію - фото 6

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme