В Україні набирає обертів нерегульована міграція та торгівля людьми, - ООН

Міжнародна організація з міграції (МОМ) оприлюднила нові соціологічні дані щодо нерегульованої міграції та загрозу торгівлі людьми в Україні, згідно з якими за кордоном нелегально працює 40% громадян України

Про це повідомляє Центр новин ООН, передає depo.ua.

"Згідно з даними репрезентативного опитування населення, проведеного в лютому-березні цього року компанією GfK Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії, частка українців, які нелегально працюють за кордоном, з 2011 різко зросла. Якщо в 2011 році цей показник становив 28 відсотків, то на момент опитування він вже перевищив 40 відсотків", - йдеться в повідомленні.

"Це тривожна тенденція. Сьогодні близько 21 відсотка потенційних трудових мігрантів з України погодилися б заради роботи в іншій країні перетнути кордон нелегально або працювати "під замком", віддавши роботодавцю свій паспорт", - сказав голова представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

Він зазначив, що результати дослідження відображають вплив економічної кризи та конфлікту на Донбасі на міграційні настрої в Україні.

"Важкі життєві умови спонукають багатьох українців приймати ризиковані пропозиції працевлаштування за кордоном і погоджуватися на умови праці, на які в іншій ситуації вони б не погодилися", - додав він, зазначивши, що чотири роки тому кількість таких людей становило лише 14 відсотків від загальної кількості потенційних трудових мігрантів.

За даними цього опитування, 8% українців збираються покинути країну у пошуках роботи за кордоном в найближчому майбутньому. Це приблизно три мільйони чоловік, причому чоловіків серед них приблизно вдвічі більше, ніж жінок. 34% респондентів заявили, що не замислювалися про працевлаштування за кордоном, але у разі появи такої можливості готові її розглянути.

До трійки найбільш привабливих країн для українських трудових мігрантів потрапили Польща, Німеччина та Італія. За ними слідує Росія, кількість бажаючих влаштуватися на роботу в якій знизилося у порівнянні з 2011 роком на 6%. Замикають цей список Канада і Чехія.

В Україні також має місце торгівля людьми. З січня 2000 року по червень 2015 року представництво Міжнародної організації з міграції в Україні надало допомогу понад 11 200 постраждали від цього явища. Вони отримали правову та фінансову підтримку, медичну та психологічну допомогу, а також можливість навчання на курсах перекваліфікації.

Більше новин про події в Україна читайте у розділі "Життя".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme