В ОБСЄ вимагають від України завершити розслідування вбивства Шеремета

Представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав українську владу активізувати зусилля та завершити розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета, що сталося у 2016 році

Про це йдеться у заяві організації, передає Depo.ua.

"Через три роки вбивство Павла Шеремета залишається невирішеним і продовжує чинити негативний вплив на свободу слова, свободу ЗМІ і безпеку журналістів", – сказав Дезір.

Він зазначив, що українська влада зобов'язана зробити усе, щоб за вбивство Шеремета, як і за всі інші напади на журналістів, винні були притягнуті до відповідальності.

"Безкарність за такі злочини неприйнятна і породжує подальше насильство", – наголосив він.

Нагадаємо, сьогодні, 20 липня, в Києві проходила акція до роковин з убивства журналіста Павла Шеремета.

Тимчасово повірений у справах Сполучених Штатів Америки в Україні Вільям Тейлор закликав українську владу розслідувати вбивство журналіста Павла Шеремета та притягнути винних до відповідальності.

Також повідомлялося, що Зеленський викликав "на килим" Луценка, Авакова, Князєва й Баканова зі звітом у справі Павла Шеремета.

Згодом Луценко почав виправдовуватись щодо своєї роботи у справі Павла Шеремета.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядає п'ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин здійснений через професійну діяльність на Росії і Білорусі; помилка в об'єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета власника видання "Українська правда" Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні "Українська правда" та на радіо "Вести"; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme