В Крим тихцем прибули китайці прокладати "енергоміст" в Росію

11 жовтня 2015 року в один з портів окупованої Керчі порушуючи міжнародні санкції прибув кабелеукладач JIAN JI 3001 під прапором Китаю

Про це повідомляє моніторингова група "Майдану закордонних справ" і, передає depo.ua з посиланням на BSNews.

Корабель вийшов з Шанхаю 1 вересня 2015 року, 6-7 жовтня заходив в Новоросійськ. Практично протягом всього маршруту передавач системи АІС (автоматизована ідентифікаційна система) був відключений.

За даними "Майдану закордонних справ", весь екіпаж судна - громадяни КНР. Технічний персонал з обслуговування спеціального обладнання судна-кабелеукладача в кількості 60 осіб - також китайці, які отримали дозвіл Федеральної міграційної служби для роботи в РФ.

Судно планується використовувати на прокладці кабелів енергомоста з Краснодарського краю в Крим дном Керченської протоки. Спеціальний барабан для кабелю, встановлений на палубі, поки що порожній.

Початок прокладки першого кабелю "енергомоста" з Краснодарського краю в Крим по дну Керченської протоки було заплановано на 15 жовтня 2015 року. Про це повідомляв "міністр палива та енергетики" анексованого Криму Сергій Єгоров, однак кабелеукладач зараз стоїть в порту.

Повідомлялося, що загальна довжина кабелю 13,8 км. Він буде прокладений по дну Керченської протоки за допомогою спеціального обладнання.

Першу чергу енергомоста в Крим планується здати в екплуатацію в грудні поточного року.

Компанія-судновласник і оператор - Шанхай Фонд Engineering Group Co, Ltd - спеціалізується на будівництві мостів, тунелів, залізниць і входить до складу однієї з найбільших китайських будівельних корпорацій - Шанхай Construction Group (SCG).

Не виключено, що пославши своє судно-кабелеукладач в Крим, компанія намагається прозондувати реакцію України та світової спільноти на порушення санкцій у зв'язку з анексією Криму. Мабуть розрахунок робиться на те, що якщо ця реакція виявиться млявою, то потужності компанії дозволяють реалізувати всі проекти переходів з Таманського півострова до окупованого Крим - і енергоміст, і міст, і газопровід.

Нагадаємо, після окупації і анексії Криму цей порт був експропрійовано маріонетковими владою Криму, а потім все керченські порти були об'єднані ними в одне підприємство.

Зауважимо, що Керченський порт включений в санкційні списки ЄС, а також в недавно оновлені санкційні списки міністерства фінансів США.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme