UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"В цій країні без поквартирних лічильників не можна", - експерт

Як українці "нажухують" державу і один одного, і що з цим робити

"За тиждень збагатився двома способами "як отримати безкоштовну енергію" – тобто нажухати державу і сусідів" – пише на своїй сторінці у мережі Фейсбук експерт з енергоефективності Святослав Павлюк, пише Depo.ua.

"Перший спосіб – давно знаний – зробити собі підігрів підлоги у ванні за рахунок теплої води, яка йде протоком через квартиру. Ну йде собі, тепла, ну і шо з того що підлогу нагріє, вона ж далі тепла..." – пише експерт.

"А другий – для мене став новинкою. Квартира перестає користуватися теплою водою – ставить лічильник і перекриває кран. Іноді це економічно раціонально – бо через незаконні врізки підігріву підлоги (див спосіб №1), теплопостачальна організація вимикає циркуляцію теплої води - бо втрати тепла на підігрів – захмарні. Тоді в мешканців квартир, віддалених від будинкового телопункту – тепла вода починає текти хвилин так через 10, а лічильник теплої води мотає куб злитої холодної по +/- 95 гривень. У деяких таких випадках – люди ставлять собі електричні бойлери і стають автономними. А от деякі – у квартирі ставлять собі маленький газовий котел і оскільки він там незапланований і в квартирі газового лічильника нема – то і газова перевірка там не ходить і газ безлімітний і тепла вода в хаті безкоштовна. А небаланс газу поділять на всіх мешканців будинку, спишуть на ліміти споживання, або на клірингові розрахунки по субсидіях, які до того стосунку не мають" – ділиться відкриттям Святослав Павлюк.

"Так от - в країні з дуже обмеженим розумінням обов'язковості будівельних норм та правил а також Законів в тому числі і законів фізики як таких – лише повний облік всього і всюди вставить людям мозги на місце. Будинкові лічильники газу – це добре, але в цій країні без поквартирних – не можна, треба добиватися їх встановлення всюди – це не така складна проблема як подається" – переконаний експерт.

"І ще одне – енергоефективність – це не про енергію і про теплопровідність, це про стан свідомості людей. Лише правильні зовнішні індикатори свідомість ставлять на місце" – підсумував Святослав Павлюк.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme