Українці найбільше пишаються своїми спортсменами, історією та армією

Відносна більшість (48%) респондентів для щастя в житті відчуває необхідність пишатися своєю країною

Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром Размукова, передає depo.ua.

Для 41% опитаних для щастя достатньо особистого благополуччя. Порівняно з 2005р., ці показники практично не змінилися. Якщо на Заході та в Центрі для більшості жителів (відповідно, 61% та 51%) для щастя в житті необхідно пишатися своєю країною, то на Півдні, Сході та Донбасі частки таких людей є помітно меншими (38-40%), а частки тих, кому для щастя досить особистого благополуччя, є помітно більшими (від 41% на Півдні до 53% на Сході).

Важливим чинником ідентифікації громадянина зі своєю країною є наявність підстав, які її позитивно вирізняють з поміж інших країн, що дає людині відчуття гордості за належність до її громадянства.

Громадяни України найбільше відчувають гордість за свою країну за її досягнення у спорті (73%); за історію України (69%); за національний характер українців, здатність боротися за свою державу і свої права (68%); за досягнення в мистецтві, літературі (65%); за Збройні Сили країни (57%).

Майже половина (49%) опитаних відчувають гордість за досягнення в галузях науки та технологій.

Менші частки респондентів пишаються різними аспектами суспільного устрою: чесним і справедливим ставленням до різних груп у суспільстві – 33%; політичним впливом країни у світі і тим, як працює демократія – по 22%; системою соціального захисту – 13%; економічними досягненнями – 11%.

Розподіл за регіонами загалом відбиває ситуацію по країні в цілому, але існують і певні відмінності. Так, у всіх регіонах, крім Донбасу, частка тих, хто пишається досягненнями в галузях науки і технологій, перевищує частку тих, хто ними не пишається. На Сході половина респондентів не пишаються Збройними Силами України.

Таким чином, головними підставами для гордості громадян України є якості та досягнення народу, суспільства, її історія, а також такий інститут держави, як Збройні Сили, що в цих умовах цілком зрозуміло. Водночас, її суспільно-політичній устрій, а особливо – соціально-економічні досягнення, не є предметом гордості громадян.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme