Українець переїхав до Африки та усиновив десятьох дітей

Три роки тому звичайна українська сім'я переїхала з Хмельницького до Кенії і приєдналася до співвітчизників, які організували для місцевих дітей школу, дитячий будинок і клініку

Українець переїхав до Африки та усиновив…

Як розповів голова сім'ї Едуард Сівець, в Африці вони заопікувались десятьма дітьми і стали волонтерами при школі, передає depo.ua з посиланням на Експрес.ua.

Едуард в Україні викладав у кількох семінаріях, має освіту богослова. Вперше у Кенії чоловік побував три роки тому - приїхав, щоб просто подивитися, як живуть люди.

"Те, що я побачив, мало кого може залишити байдужим. Діти вмирають від звичайнісіньких захворювань. Голод. Низький рівень освіти", - розповідає Сівець.

Після свого візиту до Кенії богослов вирішив переїхати до Африки разом із сім'єю. Як з'ясувалося, у Східній Африці працює ціла команда українців -- вони облаштували дитячий будинок, школу, клініку, склали програму харчування для місцевих дітей. У Кенії сім'я Еда оформила опіку над десятьма дітьми.

"Зараз там у нас чимало соціальних проектів, зокрема дитячий будинок. Із нами живе десять чорних дітей, ми оформили на них опіку. Школа в глибинці, клініка і програма харчування -- при школі", - розповідає українець.

Якісна освіта, каже Едуард Сівець, це єдине, що може дати місцевим дітям "путівку в життя". У школі викладають математику, англійську, суахілі і аналог природознавства.

"Учні наші - діти нетрів. Часто побічний продукт проституції, сироти внаслідок смерті батьків (мами) від СНІДу. Для більшості з наших 120 учнів те, що вони їдять у школі, це єдина їжа за день", - розповідає українець.

Як повідомляє Центр дослідження Африки, найбільше українську сім'ю в Кенії шокував підхід до розподілу їжі. Якщо родині бракує продуктів, насамперед вкорочують раціон харчування дітей -- батьки продовжують повноцінно харчуватися.

"Бо якщо помре один із батьків, особливо батько, то уся сім'я приречена на жебрацтво, хвороби і смерть. Але якщо помре хтось із дітей, то у інших є шанс вижити. До цього навіть зараз важко звикнути. Звичайно, що так не у всій Кенії і не у всіх сім'ях, але трапляється так часто, що не помічати не можна ", - пояснює Ед.

За час перебування в Кенії українці вже кілька разів встигли перехворіти малярією і тифом. "Ці захворювання для організму безслідно не минають, а лікування жорсткими антибіотиками і поготів. Згодом потрібно відновлюватися. Це вибиває з колії", - розповідає богослов.

При цьому повертатися в Україну Едуард поки не планує. Для того, щоб більше розповісти про життя в Кенії чоловік завів блог на YouTube. "Мій блог перипатетики, як я на початку сам і пояснюю, був задуманий як канал зв'язку з друзями і студентами. Бо через дорожнечу інтернету в Кенії і брак часу складно тримати усіх в курсі. Потім стали підписуватися люди, яким просто цікаво знати про спосіб життя в Кенії, особливо у віддалених регіонах", - розповідає чоловік.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme