Україна стала більш благодійною за останній рік

Британський благодійний фонд CAF опублікував рейтинг світової приватної благодійності (World Giving Index)

Україна стала більш благодійною за остан…

Україна піднялася на 23 позиції в цьому рейтингу, і тепер займає 89 місце серед 145 країн, повідомляє depo.ua.

Цього року лідерами рейтингу приватної світової благодійності стали М'янма, США і Нова Зеландія. Найменш щедрими в світі виявилися Бургундія, Китай і Ємен.

На думку президента одного зі столичних благодійних фондів Олени Поліщук, минулий рік став переломним для української благодійності.

"Події на Сході нашої країни активізували благодійність в Україні. Позиція України в цьому рейтингу могла бути вищою, якщо в дослідженні були враховані волонтерські групи, які збирали гроші, екіпіровку і медикаменти для солдатів у зоні АТО", - розповідає експерт.

Крім того, на думку експерта цього року відбулися зміни в основних тенденціях благодійної діяльності в Україні.

"Раніше, згідно з дослідженнями, тільки 48% українців жертвували гроші на благодійність. Найчастіше це була адресна допомога. Люди особисто давали гроші нужденним або клали кошти в спеціальні скарбнички. Сьогодні українське суспільство стало більш обдумано ставитися до благодійності, - розповідає Олена Поліщук, - основним напрямком благодійності є розвиток системності. Збір грошей за допомогою скарбничок впав на 30%, в цей час люди стали більше жертвувати на довгострокові проекти, які дозволять комплексно допомагати цілої категорії соціально-незахищених людей. Такий підхід властивий США і країн Європи і є ознакою розвиненості напрямки філантропії".

Важливою формою допомоги суспільству залишається волонтерство в зоні АТО, але фінансова допомога у цій категорії відійшла на другий план.

"Минулого року найбільше коштів від українців було пожертвувано для військових із зони АТО. Зараз люди найчастіше жертвують для дітей та інвалідів. Найменша співчуття у людей викликають бездомні, хоча за неофіційною статистикою їх тільки в Києві нараховується щонайменше 20000".

Всесвітній індекс благодійності (World Giving Index (WGI)) публікується з 2010 року. На думку фахівців, рівень благодійності залежить не від багатства країни, а він кількості щасливих жителів, а також релігійних і культурних традицій.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme