Українські військові масово відмовляються святкувати 23 лютого

До початку російської агресії більшість українських військових щорічно відзначала 23 лютого - влаштовували застілля і отримували подарунки від жінок. Цього року багато хто вирішив, що більше не буде святкувати «день армії агресора», а перенесе свій день на 14 жовтня

Українські військові масово відмовляютьс…

Більшість опитаних depo.ua працівників Збройних сил України, прикордонників та бійців добровольчих батальйонів зійшлися на тому, що останні роки відзначали 23 лютого не як День захисника Вітчизни і не як День Червоної армії, а скоріше як «чоловіче 8 Березня».

На роботі жінки-колеги накривали їм столи, в сім'ї вручали невеликі подарунки, передчуваючи «алаверди» через два тижні.

Можливо, 23-є так і залишалося б для молодих українців, які не служили в радянській армії, днем ​​всіх чоловіків, якби не анексія Криму і війна на Донбасі.

«Відзначати не збираємося, - розповідає начальник прес-служби Держприкордонслужби України Олег Слободян. - Колективом ми не відзначали вже роки два-три. Іноді жінки купували тортик до чаю, а так, щоб організовано кудись вийти, то ні. Взагалі, відчуття причетності до чогось великого, свята в душі - такого вже немає давно. Кажу за себе і близьке оточення. А тим більше після всього, що сталося за останній рік, святкування 23 лютого тхне сепаратизмом».

Відзначати День захисника України Олег і його товариші збираються 14 жовтня. На питання «як?» посміхається: «Головне, щоб бекграунд був нормальним - відновлення кордону, мир, Крим у складі України... А як відзначити серце підкаже».

Помічник міністра оборони України Юрій Повх розповів depo.ua, що вже давно відзначає День української армії 14-го жовтня, а 23-є не святкує.

«Щоб дати адекватну оцінку цьому святу трошки повернемося в історію: воно було проголошено на честь того, що в цей день Червона армія вперше зробила наступ, - пояснює військовий. - У ніч на 24 лютого загони Червоної гвардії і морячки Балтійського флоту, зіткнувшись з нечисленними передовими розвідувальними загонами німецької армії, «відкотилися» кілометрів на сто. Товариша Дибенка, який керував всією цією справою, Ленін готовий був розстріляти. Ворошилов був категорично проти святкування в цей день. Довгий час цю дату не згадували, вона була ганебною, але шляхом маніпуляцій з громадською думкою, створення усіляких міфів і казок цей день перетворився просто в день всіх чоловіків. І що святкувати?».

На питання, що ж дарувати українському чоловікові на 14 жовтня, Повх відповідає, що, враховуючи нинішні реалії, найкращий подарунки - бінокль, розгрузка, шкарпетки з кулмаксу та наколінники: «Пострибавши кілька днів по бліндажах і техніці, коліна розбивши в мотлох», - пояснив він.

Інший співробітник Міноборони Олексій Чорнобай повідомив, що навіть і не думав про 23 лютого, поки ми не запитали.

«Святкувати не планую. Думаю, раз вже ми хочемо нового світлого майбутнього - будемо будувати його на подвигах нових героїв і нових святах», - говорить він.

Бійці добровольчих батальйонів на питання про святкування дня чоловіків у лютому відповіли категоричною відмовою.

«А що це за свято? - вигукнув спікер «Правого сектора» Закарпаття Володимир Гласнер. - Я не вважаю коректним святкувати день створення ворожої армії і, думаю, мої побратими поділяють мої погляди. Я 23 лютого ніколи не вважав святом, садок і початкові класи не беремо до уваги».

Боєць батальйону «Айдар» Євген М. повідомив depo.ua, що найголовніший день у році - 14 жовтня - день заснування УПА, день козаків і Покрова.

«Це наше свято, а 23 лютого - день радянської армії. Старші люди можуть випити «по п'ятдесят», але наше справжнє свято в інший день».

«Ще минулого року, поки не було війни, ностальгуючи по роках служби в радянській армії, свято відзначали. Тепер хлопці прийняли присягу на вірність Україні, воюють з Росією, як вони можуть відзначати свято ворога, день тих самих захисників тієї самого вітчизни, яке зараз заливає кров'ю мою країну, вбиває кращих чоловіків України, руйнує будинки, міста і долі? - розповідає дружина одного з військовослужбовців 39 батальйону територіальної оборони, волонтер Ірина. - В Україні такого свята не існує. Їхнє свято - 6 грудня, День ЗСУ».

З усіх військових, опитаних depo.ua, не визначилися з рішенням тільки у прес-центрі АТО.

«Мої діди воювали, вони вірили в те, за що воюють, їхню пам'ять вшанувати я просто зобов'язаний. Чи будемо відзначати просто як чоловічий день? Не знаю, буде видно ближче до дати. Багато чого змінюється і настрій теж», - розповів спікер АТО Леонід Матюхін.

Більшість відвідувачів групи depo.ua «ВКонтакте», які взяли участь в опитуванні на вищевказану тему, також повідомили, що більше не збираються відзначати 23 лютого.

Нагадаємо, 19 лютого журналісти depo.ua запитали у киян, чи збираються вони в цьому році відзначатимуть 23 лютого і що для них означає цей день. Більшість жителів і гостей столиці розповіли, що не хочуть відзначати 23 лютого, оскільки тепер вважають його святом країни-агресора чи радянським.

При цьому деякі люди повідомили, що все одно вручать своїм колегам і родичам невеликі подарунки, оскільки ніяково залишати чоловіків без «чоловічого дня».

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme