У ЦВК пояснили, як будуть перейменовувати Дніпропетровськ і Кіровоград

Заступник голови ЦВК Андрій Магера у зв'язку з прийняттям закону про заборону комуністичної символіки пояснив, за якою схемою потрібно перейменовувати Дніпропетровськ, Кіровоград та відповідні області

У ЦВК пояснили, як будуть перейменовуват…

"Відповідь на це питання міститься в Конституції України", - зазначає заступник голови ЦВК у себе в "Фейсбуці", передає depo.ua.

Так, згідно з п. 29 ч. 1 ст. 85 Конституції питання перейменування населених пунктів віднесено до повноважень Ради. Парламенту достатньо прийняти 226 голосами відповідну постанову.

"Подібний акт парламенту не може бути ветований президентом України, оскільки не є законом, і вступає в силу з дня прийняття, якщо більш пізній момент вступу в дію не буде передбачено самою постановою", - зазначає Магера.

Що ж стосується перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей, то ці назви прописані в Конституції.

Відповідно, згідно з процедурою, нардепам доведеться вносити зміни в Основний закон. Для цього необхідно не менше 300 голосів.

Нагадаємо, 9 квітня Рада заборонила комуністичну і нацистську символіку і пропаганду.

Місто Дніпропетровськ названо на честь комуністичного діяча Григорія Петровського та річки Дніпро. Петровського називають одним з організаторів Голодомору 1932-33 рр. в Україні.

Колишні назви: до 1776 - Новий Кодак, в 1776-1796 і 1802-1926 Катеринослав, в 1796-1802 - Новоросійськ.

Місто Кіровоград названо на честь комуністичного діяча Сергія Кірова, який за життя ніколи в ньому не був і жодним чином з ним не пов'язаний.

Колишні назви: до 1924 року - Єлисаветград, в 1924-1934 роках - Зінов'євськ, в 1934-1939 роках - Кірове.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme