У Білорусі вийшов фільм про "воїна світла" Михайла Жизневського

У мережі оприлюднили документальний фільм, який розповідає про життєвий шлях білоруса Михайла Жизневського, який захищав незалежність України і трагічно загинув на Майдані

Стрічка створена режисером Михайлом Оршинським за підтримки телеканалу "Белсат", передає depo.ua.

"Почалося все з проекту "Молоді про молодих", який проходив у 2014 році в Києві і Варшаві. За час мого перебування в Києві, я зустрівся з соратниками Жизневського, дізнався про нього багато нового. Через рік у мене з'явилася можливість створити фільм за підтримки "Белсату". Ну і що сказати, я поринув у роботу з головою", - розповів Оришинський.

Михайло Жизневський народився в Гомелі в 1988-му році. З юності він захоплювався історичною реконструкцією. Почав займатися фехтуванням і створенням амуніції в місцевому Будинку молоді.

У 17-річному віці виїхав в Україну, рятуючись від переслідування. Спочатку було важко: не було роботи, житла, знайомих. Переломним моментом став переїзд до Білої Церкви. Згодом він вступив до лав української організації УНСО.

"У нього був талант до боїв на мечах. Талант до тілесної сили. Він був фізично сильний і натренований. Він умів битися мечами, щитами. Саме це було його величезним бонусом на Майдані, адже в перших рядах були хлопці з історичних реконструкцій, які вміли самі робити амуніцію", - розповідає один із соратників Михайла Олександр Потіхо.

Жизневський також був членом страйкбольної компанії "Griffins", де відпрацьовував навички, необхідні в бою. На Майдан він поїхав в статусі командира Белоцерківської УНСО і був представником Самооборони.

Незважаючи на великий досвід у реконструкції та імпровізованих боях, Михайло був дуже стриманою і відповідальною людиною, вірив у свою справу. Він був родом з простої сім'ї, але відрізнявся від всіх не своїм походженням, а внутрішніми характеристиками: був упертим, сміливим і наполегливим.

Білорус, якому 26 січня 2014 виповнилося б 26 років, був убитий пострілом у серце 22 січня під час заворушень на вулиці Грушевського в Києві.

Тисячі киян прийшли попрощатися з Михайлом Жизневським. Сам же він був похований ввечері 28 січня на цвинтарі біля селища Знамя Труда під Гомелем.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme