ТОП-5 наймодніших консервацій цієї осені

Серед українців знову стає модним робити "закрутки", тобто консервувати якісь смаколики на зиму

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
ТОП-5 наймодніших консервацій цієї осені…

Depo.ua склав добірку рецептів наймодніших консервацій, які добре смакувати і не важко готувати

ТОП-5 наймодніших консервацій цієї осені - фото 1

АДЖИКА

Беремо: по кілограму помідорів та болгарського перцю, два (для середньої гостроти) гострих перчика, півтори головки часнику

Все перекручуємо в м'ясорубці, солимо за смаком та розливаємо в чисті сухи банки (їх та кришки перед цим бажано простерилізувати - для цього складаємо їх у велику каструлю, заливаємо водою, доводимо до кипіння і варимо близько п'яти хвилин).
Закриваємо металічними або капроновими кришками та прибираємо в холодильник. Зберігається мінімум два місяці (може й більше, але до цього терміну все з'їдають)

ТОП-5 наймодніших консервацій цієї осені - фото 2

САЦЕБЕЛІ

Беремо: помідори - 3 кг, коріандр мелений - десертна ложечка, кінза, кроп і петрушка - по великому пучку, болгарський перець - 1 кг, два гірких перчика, головка часника, за смаком цукор та пісок, соняшникова олія рафінована - ½ склянки, оцет (бажано яблучний) - 3 столові ложки.

Часник прокрутити через м'ясорубку та відкласти.

Через м'ясорубку прокрутити помідори, болгарський та гіркий перець, зелень, все окрім часника скласти в каструлю і довести до кипіння на маленькому вогні
Після того як продукти проваряться протягом 22 хвилин, всипати мелений коріандр і варити ще 40 хвилин. Після вказаного часу в соус викласти цукор, часник, сіль, олію та оцет. Прокип'ятити ще протягом двох хвилин. Тепер можна розливати по банкам та закручувати або закривати капроновими кришками. Зберігати в холодильнику не більше 9-10 місяців

Смакує до страв з м'яса та птиці, хінкалі, пельменів та чебуреків

ТОП-5 наймодніших консервацій цієї осені - фото 3

ТКЕМАЛІ

Беремо: 1 кг слив з кісточкою, два гострих перчика, 10 зубчиків часнику, 25 грамів порошку карі, столова ложка солі, шість столових ложок цукру.

Зі сливи видалити кісточки, сливи, перець та часник прокрутити на м'ясорубці. В каструлі довести до кипіння, додати цукор, сіль та карі і варити півгодини на маленькому вогні, часто помішуючи. Розлити по банкам

Смакує до страв з м'яса та птиці
30 хв на повільному вогні помішуючи. Закатати в банки.

ТОП-5 наймодніших консервацій цієї осені - фото 4

В'ЯЛЕНІ ПОМІДОРИ

Беремо: помідорів - стільки, скільки вміститься на ваше деко, розмарин, часник, оливкову чи рафіновану соняшникову олію

Помідори ріжемо навпіл, виймаємо серцевину, залишаючи тільки стінки (це зручно робити десертною ложкою). Розкладіть на деко розрізом уверх, в кожну половинку покладіть листочки розмарину та по 1-2 пластинки часнику.

Деко з помідорами поміщаємо в розігріту до 120 ° С духовку, через півгодини зменшити температуру до 80 ° С і тримати помідори не менше трьох годин (а для великих може знадобитися й п'ять-шість).

Готові помідори мають бути сухими, але не висохлими до стану паперу.
Перекладіть помідори в банку і залийте олією. Зберігати в холодильнику.
Смакує до рибних та м'ясних стейків, м'яса птиці, загусле запашне масло можна намазувати на хліб.

ТОП-5 наймодніших консервацій цієї осені - фото 5

ЧАТНІ

Беремо: яблука (кислі) - 1,5 кілограма, дві великих ріпчастих цибулини, 300 грамів цукру, 5 столових ложок ізюму, третина склянки винного чи столового оцту, 0,5 чайної ложки, по 0,25 чайної ложки меленої гвоздики, гострого меленого перцю, чорного меленого перцю та коріандру.

В індійській кухні (чатні - то індійський рецепт) в цей соус замість вищевказаного переліку спецій та прянощів кладуть гарам-масалу - суміш для приготування блюд. Різні джерела дають різний склад масали, але там зазвичай обов'язково присутні коріандр, кардамон, гвоздика та мускатний горіх. Тож, можна завітати до індійського магазину та купити готову суміш.

Далі: ізюм замочуємо у воді на 10-15 хвилин, відкидаємо на дуршлаг і відставляємо.
Яблука очищуємо від шкірки, насінної коробки і плодоніжки та ріжемо дрібними кубиками - от як картоплю на вінегрет. Складаємо яблука та ізюм в каструлю, доводимо до кипіння і варимо, доки суміш не перетвориться на кашу. Додайте всі спеції та прянощі, влийте оцет та перемішайте.

Варіть ще 15-20 хвилин на повільному вогні, потім розлити по банкам та закрити кришками. Зберігати в холодильнику.

Найкраще смакує до яловичини, нежирної свинини та запеченої курки.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme