ТОП-12 кумедних та моторошних випадків з китами та дельфінами

23 липня - Всесвітній день китів та дельфінів

ТОП-12 кумедних та моторошних випадків з…

Журналісти depo.ua зробили добірку цікавих відео, світлин та фактів про життя китів і дельфінів.

Кити - це найбільші морські ссавці

У наш час через китобійний промисел багато видів китів перебуває на межі вимирання. Наприклад, дуже мало залишилося синіх і сірих китів. Незважаючи на таку трагічну ситуацію, деякі країни світу досі полюють на морських ссавців.

ТОП-20 кумедних та моторошних випадків з китами та делфінами - фото 1

Вважається, що китоподібні походять від наземних тварин, а саме парнокопитних ссавців, які близько 50 млн років тому населяли території сучасної Азії та Середземного моря. Щоправда, останні відкриття показують, що найстародавнішім предком китів була невелика тварина індохіус, розміром з кішку. Істота вела як наземний спосіб життя, так і водний.

В середню епоху палеогенового періоду предки китів почали пристосовуватися до життя у воді і з часом взагалі перестали виходити на сушу. Внаслідок цього їхні тіла стали набагато обтічнішими, а передні кінцівки поступово перетворилися на плавники. Волосяний покрив зник, відмерли задні кінцівки, а натомість розвинулися хвости і з'явився підшкірний жир.

ТОП-20 кумедних та моторошних випадків з китами та делфінами - фото 2

Є багато версій, що спростовують наведену вище офіційну версію розвитку китоподібних. Проте беззаперечним є факт, що предками китів були ссавці, які спочатку вели наземний спосіб життя. Зв'язок між парнокопитними та зубатими китами доведено на біохімічному рівні.

У цілому, китоподібні поділяють на два підряди. До першого належать так звані вусаті кити, а до другого — зубаті.

Вусаті кити замість зубів мають китові вуса, які застосовуються для фільтрації з води планктону, ракоподібних та дрібної риби.

Зубаті кити, на відміну від своїх родичів, мають у своєму арсеналі від 1 до 240 зубів. Їхня довжина становить від 1,5 до 20 м. Підряд зубатих китів нараховує 4 родини (кашалотові, річкові дельфіни, клюворилі та дельфінові).

ТОП-20 кумедних та моторошних випадків з китами та делфінами - фото 3

Оскільки слинних залоз у китів немає або ж вони рудиментарні, то ці ссавці ковтають їжу повністю, навіть не розжовуючи. Для кращого перетравлення їжі тварини часто ковтають морську гальку.

Цікавим є і те, що довжина кишечника перевищує довжину тіла кита. Наприклад, у кашалота кишечник більший за його довжину у 16 разів.

Під час занурення китів у воду їхній серцевий пульс сповільнюється у 2 рази, внаслідок чого першими кисень отримують головний мозок та серцевий м'яз.

ТОП-20 кумедних та моторошних випадків з китами та делфінами - фото 4

ТОП-20 кумедних та моторошних випадків з китами та делфінами - фото 5

Дельфіни — загальна назва китоподібних ссавців із родини дельфінових (Delphinidae) і надродини річкових дельфінів (Platanistidae). Відомо майже сорок видів дельфінів у 17 родах.

Хоча більшість диких тварин уникають контактів з людьми, дикі дельфіни люблять пограти і поспілкуватися з людиною , особливо з дітьми .

ТОП-20 кумедних та моторошних випадків з китами та делфінами - фото 6

Варіюються в розмірах від 1,2 м і 40 кг (дельфін Мауї) до 9,5 м і 10 тонн (косатка). Зустрічаються по всьому світу, в основному в мілководих морях континентального шельфу. Хижаки, їдять в основному рибу і кальмарів.

Родина Delphinidae, найбільша в ряду китоподібних, відокремилася від решти китових порівняно недавно, близько десяти мільйонів років тому під час міоцену.

ТОП-20 кумедних та моторошних випадків з китами та делфінами - фото 7

За давньогрецькою легендою, дельфіном назвали тварину, в яку перетворився Аполлон, щоб показати людям шлях у Дельфи, де потім був заснований знаменитий дельфійський оракул і храм. В перекладі з давньогрецької δελφίς походить від слова δελφύς(матка), дослівно означає утробний (тобто риба з маткою).

Гідродинамічна будова тіла, здатність пірнати на велику глибину, надійність ехолокатора, що дельфін використовує для навігації, пошуку їжі (риби) і комунікації, викликає великий інтерес вчених. У ряді країн велися роботи з використання дельфінів у військових цілях.

ТОП-20 кумедних та моторошних випадків з китами та делфінами - фото 8

Промисел дельфінів заборонений, за винятком кількох видів в Японії та на Соломонових островах.

Прибічники дельфінотерапії вважають, що спілкування з дельфінами допомагає стабілізувати психоемоційний стан людини, зняти психологічне напруження, пацієнт заспокоюється, швидко знаходить вихід із кризової ситуації

ТОП-20 кумедних та моторошних випадків з китами та делфінами - фото 9

Афаліна (Tursiops) — рід родини дельфінових (Delphinidae). Вид поширений в прибережних областях помірних та теплих вод пн. та пд. півкуль. У всій акваторії Чорного моря, включаючи територіальні води України, протягом року трапляється ендемічний підвид T. t. ponticus. Назва роду походить від тюрк. тур. афал-афал — "ошалілий".

Дельфін - єдиний ссавець , який народжується вперед хвостом

ТОП-20 кумедних та моторошних випадків з китами та делфінами - фото 10

Самки дельфінів надають допомогу іншій самці при важких пологах. Решта дельфінів будуть плавати навколо для захисту породіллі.

Очі дельфіна виробляють сльози , які захищають очі від інфекцій і сторонніх предметів. Морські дельфіни чудово бачать як під, так і над водою

ТОП-20 кумедних та моторошних випадків з китами та делфінами - фото 11

Дельфіни не пахнуть

Дельфіни як правило , не можуть жити в повній самоті. Вони мають складну соціальну структуру і у них є широкий діапазон емоцій , в тому числі і гумор.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme