The Washington Post назвав Путіна "шпигуном-невдахою"

Найбільше американське видання The Washington Post опублікувало статтю, в якій назвало президента Росії Володимира Путіна шпигуном-невдахою

Автор статті розповів про свої бесіди з колишніми офіцерами КДБ. Спочатку він навів слова ветеранів радянської розвідки про те, що "Путін насправді зовсім не один з нас", передає depo.ua з посиланням на Inosmi.ru.

Потім він розповів про розмови із співробітниками американської та європейської розвідки, які спеціально вивчали 17-річну кар'єру російського президента в КДБ.

"Вони теж назвали Путіна шпигуном-невдахою, якого витіснили з КДБ, коли радянська система впала, а зв'язки в політичних колах раптово відкрили перед ним дорогу до влади", - пише автор статті.

"У рамках тієї системи його вважали авантюристом, який погано розумів наслідки програшу. - А КДБ того часу не любив ризик", - цитує журналіст колишніх розвідників.

На його думку, така характеристика Путіна пояснює його дії на посту глави Кремля.

"Сьогодні Путін відкрито демонструє неповагу до думки російської громадськості і легковажну байдужість до згубних для російської економіки санкцій і міжнародного засудження його дій в Україні. Такою поведінкою зазвичай відрізняються нетверезі любителі азартних ігор", - пише журналіст.

"Коли я попросив детально розповісти про період служби Путіна в КДБ, я дізнався, що в 1985 році він обіймав досить посередню посаду в Дрездені, а зовсім не в столиці Східної Німеччини, а потім його відправили не в Москву, а в Ленінград на посаду в структурі контррозвідки. "Це було недвозначним сигналом того, що йому слід було зайнятися пошуками нової кар'єри", - сказав один зі співробітників розвідки, з якими мені вдалося поговорити, і всі вони наполягали на тому, щоб я зберіг у таємниці їхні імена та обставини наших бесід , - повідомляє автор статті.

"З того моменту сходження Путіна - спочатку за допомогою мера Ленінграда Анатолія Собчака, а потім за підтримки президента Бориса Єльцина - це вже інша історія. Протягом усього шляху він демонстрував хитрість, високий рівень тактичних навичок і часом політичну прозорливість (наприклад, після терактів 11 вересня в США). Проте він також нерідко демонстрував лякаючу готовність ризикнути всім, що є, навіть якщо його плани були заздалегідь приречені на невдачу.

"Очевидно, Путін зовсім не так розумний, як я спочатку вважав або як він сам досі думає", - підсумовує журналіст The Washington Post.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme