Чому Україні потрібні дитсадки в квартирах і офісних центрах

Нові санітарні норми для дитячих садків вступили в силу – створювати нові заклади для дошкільнят буде набагато простіше

Чому Україні потрібні дитсадки в квартир…

В Україні склалася катастрофічна ситуація з дитячими садками – на початку минулого шкільного року лише у київських дошкільних закладах бракувало 30 тисяч місць.

Експерти зауважували: виною всьому завищені санітарні норми, прийняті у 2013-му році, які роблять відкриття нових закладів нереальним. Більше того, вимоги – щедре джерело для корупціонерів, які можуть вимагати чималі дивіденди за видачу дозволів.

Невеличкі приватні заклади опинилися поза законом. Тоді як в Європі та США є садочки, які працюють для 10 дітей – це доволі поширене явище, українські підприємці мали або брати величезну позику на утримання не менш величезного приміщення, або ж діяти на власний ризик, наприклад, оголошуючи себе не садочками, а клубами за інтересами.

Не дивно, що нові санітарні норми, які вступили в силу 24 травня, вважають без перебільшень визначним досягненням. З їхнім прийняттям у сфері дошкільного виховання можна сподіватися на здорову конкуренцію, коли умови диктують не дитячі садки, а, власне, клієнти.

Depo.ua проаналізував, що з новими нормами змінилося у сфері функціонування дошкільних закладів.

Перемога. Кожен може відкрити дитячий садок - фото 1

1. Дитсадки можуть замовляти, а не готувати їжу

Заморочуватися з власною кухнею власникам дитячих садків не обов’язково, достатньо вибрати сертифікованого постачальника і замовляти у нього обіди. По-перше, це полегшить життя самих садочків, по-друге – надасть батькам можливість обирати меню з більшої кількості варіантів. Крім того, замовляти їжу у заточених на кулінарії організації, банально безпечніше. Адже не секрет, що до цього часу серійні отруєння серед малечі не були рідкістю.

2. Прати одяг можна у сторонніх пральнях

Тепер не потрібно закуповувати пральні машини і виділяти для прання окреме приміщення – привести одяг до ладу можна в іншій спеціалізованій компанії, необхідно лише організувати нескладну логістику.

3. Відкривати садок можна у жилих приміщеннях

Наразі дозволено переобладнувати під садочки звичайні квартири, тоді як за попередніх умов власник закладу мав винаймати окрему будівлю.

Також облаштувати садок можна, наприклад, в офісному центрі, що створює додаткові зручності для працюючих батьків і додаткові вигоди до власників центрів.

Перемога. Кожен може відкрити дитячий садок - фото 2

4. Дозволені двоярусні ліжка та спеціальні матраци

За старими нормами, відпочивати діти могли лише на однорівневих ліжках, що вимагало у два рази більше приміщення під спальню. Наразі дворівневі ліжка, які вже прижилися у дитячих кімнатах по всьому світу, дозволили для українських дошкільнят.

Ще один з наразі можливих варіантів – матраци, які кладуть прямо на підлогу. Саме цей варіант особливо популярний в США, де на ліжках спочивають лише наймолодші.

У теплу пору року ліжка можна винести на відкрите повітря, що може бути кориснішим і комфортнішим для дітей, ніж терпіти страшну спеку у закритому приміщенні.

5. Після кількох днів відсутності дитини у садочку батькам необов’язково видобувати довідку про хворобу

Раніше довідка з державної поліклініки була особливою умовою повернення дитини до садочка навіть після кількох днів пропусків.

Заморочуватися щодо документу потрібно було навіть батькам, які лікують дітей у приватних клініках. Аби не витрачати зайвий час, деякі батьки воліли заплатити за потрібний документ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme