Таємничий проект Поплавського з "Креативною Європою"

Михайло Поплавський заявив про створення Українсько-польського центру і можливість отримати два дипломи – український та європейський

Таємничий проект Поплавського з "Креатив…

Аби поділитися приємною новиною Поплавський скликав прес-конференцію.

"Ми стартуємо з кількома новими проектами. Починаємо проект "Європейський диплом" з кількома країнами. Ми балансуємо навчальні плани. Два роки перейшли на міжнародні стандарти – йде зміна професорсько-викладацького складу та навчальних програм. Міжнародні програми зараз близькі до нас. Це старт нових можливостей до проекту "Креативна Європа", - зазначив Поплавський.

В ході прес-конференції зазначалося, що наразі український виш підписав ряд угод про співпрацю з університетами Польщі, Італії, Іспанії, Чехії, Литви, Угорщини та Великої Британії, а також уклав меморандум про співробітництво та партнерство із провідним Варшавським гуманітарним університетом.

Рекламу нового проекту розмістили в Інтернеті. Втім, чималу кількість експертів новина обурила.

Так, вкрай негативну думку про починання у "Фейсбуку" висловив Гліб Буряк – викладач КІМО та Вісконсинського міжнародного університету в Україні.

"Київський університет культури ("кульок", "поплавок") буде видавати дипломи європейського зразка - підписані договори з університетами семи європейських країн (…) Ще рік тому на співаючого ректора висіла кримінальну справу за нехитру своїм жлобством схему - був створений паралельний "університет" - приватна компанія, з якою контрактники підписували договір і оплату за навчання вносили не державному вишу, а в лавочку ректора", - нагадав експерт.

Зазначив, що справу зам'яли, а тим часом Поплавський призначив дружину очільника мінкульту Катерину Кириленко завідувачкою кафедри філософії.

"Сьогодні МІХМ знову на коні, активно просуває міжнародне наукове співробітництво, культуру, розумне і вічне. Я уявляю собі делегації від українських ВНЗ до Європи під керівництвом Поплавського і мене остаточно добиває це рагульство", - резюмував Буряк.

Втім, судячи з усього, перспективи "рагульства" вельми не визначені.

Як пізніше зауважували у ЗМІ, не всі помітили, що у справі фігурував не КНУ культури і мистецтв, а Київський університет культури (саме він підписував меморандум з європейськими вишами) – той самий фантомний заклад "для відмивання коштів", який МОН так довго прагнув позбавити ліцензії і нарешті позбавив. Що, в принципі, логічно, адже Поплавський офіційно вже не є ректором КНУКіМ.

Аби розібратися у ситуації, а заодно і розпитати, які райдужні перспективи чекають на українських студентів зі стартом проекту, depo.ua зателефонував у КУК. Оскільки ж надані в Інтернеті телефони, спробував звернутися до прес-служби КНУКіМ як до безпосередньо пов’язаного з формацією Поплавського закладу.

Співробітниця прес-служби Тетяна зазначила, що вони проектом не займаються, і знають про нього дуже мало.

"Йдеться про подвійні дипломи", - коротко зауважила жінка, не вдаючись до пояснень.

Таємничий проект Поплавського, або як "орел" примазувався до "Креативної Європи" - фото 1

Втім пообіцяла "передати контакти журналіста координатору проекту", але ім'я та прізвище координатора називати відмовилась.

"Інформація абсолютно не засекречена, просто там ще ідуть переговори. Ви зможете поспілкуватися з керівництвом, якщо вони цього захочуть", - констатувала прес-секретар.

За тиждень таємничий координатор часу для спілкування не знайшов. Натомість у оргкомітеті програми "Креативна Європа", про яку говорив "співочий ректор", і якою опікується Мінкульт, зазначили: до проекту Поплавського не мають жодного відношення. Мовляв, Поплавський просто домовився співпрацювати з польським вишем, а вони тут ні до чого.

"Аби були проекти по "Креативній Європі", треба, щоб люди заповнювали анкети і зверталися з ними до бюро, яке ще навіть не засноване", - пояснила наша співрозмовниця.

Не балакучішим за українські навчальний заклад виявився польський виш: Варшавський Гуманітарний університет ім. Болеслава Пруста залишив запит depo.ua без відповіді. Варто зазначити, що комерційний виш не приховує, що радий студентам з України і Росії і, мабуть, міг би пристати на цікавий українсько-польський проект.

Тим часом на сайті КНУКіМ з'явився яскравий репортаж із дня відкритих дверей.

Таємничий проект Поплавського, або як "орел" примазувався до "Креативної Європи" - фото 1

"На сьогодні університет має 46 напрямків підготовки, кожен із яких максимально наближається до європейського рівня. Університет розпочав активну роботу щодо співпраці з багатьма освітніми закладами Польщі, Прибалтики, Іспанії, Німеччини, Італії, Франції, Англії. Як сказав Михайло Михайлович: "Столиця дає великі можливості, але Європа – ще більші. КНУКіМ іде в Європу!" - пишеться у звіті.

Таємничий проект Поплавського, або як "орел" примазувався до "Креативної Європи" - фото 2

В такому разі виникають питання, чому в університеті так мало знають про новий напрямок і взагалі не хочуть про нього говорити, і чи набуде стара схема співіснування КНУКіМ та КУК нової, цього разу, загальноєвропейської реінкарнації.

А тим часом в Мережі пророкують, мовляв, якщо так станеться, то лише з легкої руки подружжя Кириленків. Мовляв, саме Катерина може стати новим ректором вишу, а В’ячеслав – таки виділити під проект крихітку бюджету "Креативної Європі". Наразі ж перспектива лишається на рівні пліток.

Та й про Варшавський гуманітарний університет і польський центр у звіті не згадують.

Певно, поляків, як і більшість українців вже зараз оповита легендами ситуація дещо спантеличила. Хоча не виключено, що Поплавський вже агітує студентів КНУКіМ доплатити "зовсім трохи" ще й за польський диплом, який не факт, що видадуть насправді.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme