Стрес пошкоджує мозок, - вчені

Хронічний стрес призводить до змін в структурі головного мозку і пошкодження нервових клітин у ньому

Як повідомляє depo.ua із посиланням на РИА Новости, результати психіатричного дослідження оприлюднені у науковому журналі Molecular Psychiatry.

"У минулому ми вже знаходили натяки на те, що мигдалеподібне тіло реагує на стрес складним чином. Вивчивши структуру трьох його регіонів, ми виявили що нейрони в середній частині скорочуються при хронічному стресі. З іншого боку, наші експерименти на мишах показали, що даний ефект можна знизити, використовуючи швидкодіючі антидепресанти ", - заявила Карла Наска (Carla Nasca) з університету Рокфеллерів (США).

Наска і її колеги прийшли до такого висновку, спостерігаючи за поведінкою і роботою мозку у кількох десятків лабораторних мишей, яких вони протягом трьох тижнів поміщали на кілька годин в особливі "камери", де гризун не міг рухатися і куди доступ повітря був мінімальним.

Подібні "ув'язнення" призводять до розвитку стресу у гризунів, що проявляється в підвищенні їх асоціальності, втрати ініціативи та схильності до пошуку нових відчуттів, а також до ряду інших наслідків. Як виявилося, все це є наслідком скорочення площі і довжини нервових закінчень у так званих зіркоподібних нейронів в середній частині мигдалеподібного тіла.

Скорочення в чисельності закінчень між нервовими клітинами, за словами вчених, призводить до того, що мигдалеподібне тіло втрачає здатність адаптуватися до нових ситуацій і "застрягає" в тому депресивному стані, в якому воно опинилося в результаті дії хронічного стресу.

Подібні зміни, як з'ясували Наска і її колеги в ході подальших експериментів, не є незворотними - їх появу в мозку гризунів вчені змогли зупинити за допомогою ацетил-левокарнітіна, експериментального антидепресанта, ще не увійшов в медичну практику. Дана речовина, стверджують вчені, виробляється в невеликих кількостях нашим власним тілом, що залишає надію на те, що незабаром ліки будуть схвалене для клінічного застосування.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme