Скандал навколо «Оскара»: на що і чому образилися творці «Племені»

Режисер картини «Плем'я» Мирослав Слабошпицький і представник прокатника Денис Іванов звинувачують Оскарівський комітет у корупції. У самому комітеті вважають, що справа - лише в емоціях переможених

Скандал навколо «Оскара»: на що і чому о…

Навколо рішення Оскарівського комітету висунути на здобуття головної кінопремії картину «Поводир» розгорівся скандал.

Генеральний директор «Артхаус-трафік» Денис Іванов заявив про непрозорість і упередженість прийнятого рішення, а також про намір подати скаргу до Кіноакадемії США.

Підтримав Дениса і Мирослав Слабошпицький, режисер картини «Плем'я», яка конкурувала з «Поводирем».

«Я не бачив фільм «Поводир», і у мене немає претензій до його режисера Олеся Саніна, - розповів Мирослав у ексклюзивному коментарі ДеПо, - Ми особисто знайомі багато років, у нас нормальні приятельські стосунки. Проблема в тому, що рішення було ухвалене непрозоро. І коли Денис Іванов підійшов до одного з експертів і запитав, чому обрали «Поводир», у відповідь почув сакраментальне: «А чому ви орендували техніку не у нас?» Ситуація в країні змінилася, а рішення приймають ті ж люди, що й при Януковичу».

Слабошпицький впевнений, що у «Племені» набагато більше шансів перемогти, адже на рахунку картини - перемоги в значних міжнародних фестивалях, фільм встигли полюбити в багатьох країнах.

«Ми брали участь у сімдесяти міжнародних фестивалях, а «Поводир» - всього у двох. Оскарівські перегони починаються на фестивалі у Торонто, і «Плем'я» у ньому бере участь. Крім того, у нас є американський прокатник, який вкладає значні гроші у промоушн картини. А адже переможця у номінації «Кращий фільм іноземною мовою» визначають американці. Голова Лос-анджелеського товариства кінокритиків поставив картині 90 балів зі 100. У нашої картини є реальні шанси на перемогу. А виходить, що через корупцію зливають в унітаз фільм, який сподобався всьому світу», - пояснює режисер.

Звернення до Кіноакадемії Мирослав не вважає чимось крамольним - бачить в цьому єдиний шанс боротися з несправедливістю.

«Я не інспірую кампанію проти України. Навпаки, я дуже багато зробив для іміджу країни», - підкреслює Слабошпицький.

Між тим, у самому Оскарівському комітеті впевнені, що скарга від одного з учасників українських перегонів може призвести до того, що нашу країну дискваліфікують.

«Фільми, створені декількома країнами, знімають з участі у конкурсі, якщо між творцями виникають суперечки. Поки що Денис Іванов не подав заявку, але якщо він подасть, Україну можуть також дискваліфікувати через сварки», - розповів ДеПо координатор Оскарівського комітету Денис Масліков.

При цьому чоловік не заперечує, що троє з членів комітету дійсно причетні до створення «поводиря».

«Ігор Савиченко продюсував картину, але він зі зрозумілих причин не брав участі у голосуванні. Анатолій Кокуш поставляв техніку - але він підрядник, у нього десятки клієнтів, це смішно. Дмитро Колєсніков переводив диск у DCP (цифровий формат - ред.), але у його компанії також потік замовників. У творців «Племені» немає приводів для скарг, просто вони проявили слабкодухість, не впоралися з емоціями», - запевняє Денис.

Також Масліков упевнений, що якщо Іванов таки звернеться до Кіноакадемії, це суттєво дискредитує Україну.

А Слабошпицький запевняє, що і він, і прокатник будуть використовувати будь-які методи, щоб відновити справедливість.

А поки що участь нашої країни у церемонії нагородження зависла у повітрі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme