Росіянам рекомендують їздити в Крим з дозволу України та не купувати там нерухомість

Міжрегіональна громадська організація Товариства з захисту прав споживачів в Росії опублікувала пам'ятку для відвідин Криму

Росіянам рекомендують їздити в Крим з до…

Як повідомили в ТЗПС, організація відреагувала на звернення споживачів. На думку авторів, відсутність договору між Росією та Україною, який легітимізує приєднання Криму, з точки зору міжнародного права визначає півострів як "окуповану територію", тому російський споживач ризикує, відвідуючи Крим і здійснюючи там будь-які угоди, передає depo.ua з посиланням на "Комерсант".

"Російський турист, який відвідав територію Криму без отримання дозволу влади України, є порушником закону України про статус окупованих територій, - повідомляється в пам'ятці.- У зв'язку з цим до нього можуть бути застосовані санкції як з боку України, так і з боку інших країн-членів ООН. В окремих випадках можливе кримінальне переслідування і міжнародний розшук".

Кримінальний кодекс України (ст. 332-1) за порушення порядку в'їзду на територію цієї країни "з метою заподіяння шкоди інтересам держави" передбачає до трьох років позбавлення волі, за ті самі дії, вчинені організованою групою, - до восьми років. За порушення порядку в'їзду і виїзду без наміру проти інтересів України покладається адміністративний штраф або арешт строком на 15 діб.

Автори пам'ятки радять російським громадянам отримати дозвіл української прикордонної служби, перетинаючи українсько-російський кордон через пункт пропуску в Херсонській області. У документі наголошується, що громадянин має право стягнути компенсацію з туристичної компанії, якщо та продала йому путівку, не попередивши про можливі ризики. Правозахисники, посилаючись на дані Генпрокуратури України, повідомляють, що в даний час порушено 97 кримінальних справ на капітанів туристичних суден, які, не маючи відповідного дозволу, заходили в порти Криму.

Джерело видання в уряді України підтвердило, що "в'їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію, а також виїзд допускаються тільки за спеціальним дозволом через контрольні пункти в'їзду-виїзду". Втім, на практиці контролювати пересування росіян поїздами та автотранспортом до Криму українська влада може тільки через Новоолексіївку, однак цим пропускним пунктом практично ніхто не користується.

ТЗПС також рекомендує громадянам РФ відмовитися від придбання нерухомості в Криму. Оскільки Мін'юст України заблокував доступ адміністрації Криму і Севастополя до держреєстру України, в якому проводиться реєстрація угод з нерухомістю, фактично неможливо підтвердити права власника на нерухомість, перевірити правову чистоту об'єкта, його історію. На думку експертів громадської організації, це створює поле для здійснення шахрайських операцій, пов'язаних з багаторазовою продажем одного об'єкта різним особам. Угоди в разі крайньої необхідності, за словами правозахисників, краще здійснювати на території, підконтрольній українській владі.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme