UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Рада дозволила державним медзакладам мати окреме майно і рахунки в банку

Сьогодні народні депутати ухвалили Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров'я

За відповідне рішення проголосували 280 парламентарів, передає Depo.ua.

Документом ставоляться два основні завдання: реформування організаційно-правового статусу закладів охорони здоров'я та їх фінансування.

Серед основних положень закону такі:

• Уточнено особливості організаційно-правового статусу закладів охорони здоров'я, їх класифікацію, вимоги до установчих документів та управління.

• Встановлено спрощений порядок реорганізації закладів охорони здоров'я – державних та комунальних установ у казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства, зокрема порядок переоформлення ліцензій, інших дозвільних документів.

• Встановлено ряд стимулів, в тому числі фінансових, для реорганізації закладів охорони здоров'я – державних та комунальних установ у казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства.

• Урегульовано особливості укладення трудових контрактів з керівниками закладів охорони здоров'я.

• Уточнено можливі джерела фінансування надання медичної допомоги закладами охорони здоров'я.

• Уточнено існуючу гарантію, що кошти не використані закладом охорони здоров'я (крім державних та комунальних установ) у поточному році, не будуть вилучатись, та можуть використовуватись таким закладом на фінансування його діяльності (зокрема, на оновлення матеріально-технічної бази). Таке невикористання коштів не може бути підставою для зменшення фінансування у наступному бюджетному періоді.

• Урегульовані окремі питання, пов'язані з договорами про медичне обслуговування населення. Договори про медичне обслуговування населення будуть укладатись відповідно до спеціального порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України, який замінить процедури державних закупівель, що внаслідок своєї складності та тривалості можуть призвести до перебоїв в наданні медичних послуг.

Державні та комунальні заклади охорони здоров'я будуть залишатись у державній та комунальній власності та не підлягатимуть приватизації.

Представляючи закон, нардеп Ольга Богомолець зазначила, що встановлюється термін "послуга з надання медичної допомоги", яка оплачується державою, місцевими бюджетами і потенційно самим пацієнтом.

Законом передбачається, що державні медустанови можуть мати відокремлене майно.

"Заклади охорони здоров'я, утворені в результаті реорганізації державних та комунальних закладів охорони здоров'я — державних та комунальних установ, відповідно до пункту 1 розділу ХІІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Основ законодавства України про охорону здоров'я можуть мати відокремлене майно (в тому числі кошти), закріплене за ним на праві оперативного управління, самостійний баланс, самостійно затверджувати штатний розпис, мати рахунки в установах державних банків, печатки.

Заклади охорони здоров'я, що реорганізовуються з державних установ в казенні підприємства та з комунальних установ в комунальні некомерційні підприємства, не можуть провадити інші види господарської діяльності, що не пов'язані з медичним обслуговуванням", - йдеться в законі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme