Психологи назвали шість ранніх ознак насильства в сім'ї

Організації з профілактики насильства Refuge і Nia Project пролили світло на шість ранніх ознак, що вказують на те, що в сім'ї може мати місце жорстокому поводженню

В рамках дослідження фахівці також розвінчали міф про те, що найбільш жорстокими по відношенню до своїх партнерів є люди з алкогольною і наркотичною залежністю, передає depo.ua з посиланням на Independent.

Крім того, психологи відзначили, що досить часто піти від жорстокого партнера не так просто, як здається на перший погляд – в більшості випадків, розірвати стосунки з кривдником складно із-за грошей або емоційної прихильності.

Згідно зі статистикою, 54 відсотки зґвалтувань у Великобританії відбуваються в контексті насильства в сім'ї – вони були здійснені партнерами або колишніми партнерами. Також статистика показує, що у Великобританії від домашнього насильства щотижня гине у середньому дві жінки. Цитуючи статистичні дані Міністерства внутрішніх справ Великобританії Refuge зазначає, що домашнє насильство має найвищий відсоток рецидиву серед злочинів – таким чином, жорстоке поводження в сім'ї повторюється частіше будь-яких інших злочинів.

Проаналізувавши дані про випадки домашнього насильства, організації склали список з основних і найбільш явних ранніх ознак жорстоко поводження в сім'ї.

1. Вони дуже романтичні на першому етапі відносин
Період медового місяця – справжній вихор інтенсивної романтики. Це можуть бути подарунки, божевільні вчинки для підкорення серця коханої, відданість і бажання перебувати виключно з партнером, крім спілкування з іншими людьми. Це часто свідчить про психопатичну ідею завоювання і підвищення свого его.

Додаткові ознаки: Зазвичай такі люди дають серйозні обіцянки на ранньому етапі відносин. Вони зізнаються в коханні, пропонують жити разом, вступити в шлюб і навіть завести спільних дітей.

Після завершення "букетно-цукеркового" періоду їх поведінка буде змінюватися. Тотальна турбота і увага може змінитися на неповажне ставлення, яке в результаті призведе партнера до депресії, стресового розладу.

2. Вони хочуть контролювати всі ваші зустрічі і ваше спілкування з іншими людьми

Психологи відзначають, що бажання контролю партнера не має нічого спільного з почуттям ревнощів. Такі люди часто встановлюють ряд обмежень, диктуючи партнеру, з ким він може бачитися і з ким йому дозволено проводити час. Також, прикриваючись словами "я турбуюся про тебе", вони просять повідомляти про кожний крок і стежать за місцезнаходженням. За твердженням психологів, це не турбота і занепокоєння, а скоріше бажання повністю контролювати життя партнера.

3. Їм не подобаються друзі і родичі партнера

Ще одним аспектом тотального контролю є критичні зауваження в бік друзів і родичів партнера. Це може відбуватися регулярно, поки партнер не обмежить своє коло спілкування, а коханий не стане єдиною людиною, з якою у нього є які-небудь соціальні взаємодії.

Простіше кажучи, потенційна жорстокість криється в бажанні повного контролю не тільки дій, але й спілкування людини з іншими людьми.

4. Вони не дають партнеру особистого простору

Досить часто такі люди переглядають історію браузера, читають особисті повідомлення в соціальних мережах, а також вимагають паролі від всіх облікових записів.

Потенційний кривдник буде стверджувати, що всього лише хоче упевнитися у вірності і повністю довіряти партнеру. Насправді, мова знову йде про бажання контролювати партнера – у всіх відносинах.

5. Вони називають партнера егоїстом

Потенційний кривдник буде знижувати самооцінку партнера регулярно – він буде робити його винним у всьому. Він буде критикувати партнера за покупку речей для себе і витрати грошей на іншу людину. Він також буде при кожному зручному випадку змушувати партнера відчувати себе винуватим.

6. Вони - завжди жертва

Завжди, у всіх сварках і суперечках між кривдником і партнером, він буде перекладати провину за всі вчинки на партнера. Потенційний кривдник ніколи не несе відповідальність за погані речі, які трапляються з ним. У контексті відносин, він буде звинувачувати у всьому партнера і в образливій формі перекладати провину на кого завгодно, крім самого себе. Досить часто при подібних суперечках звучать відмовки "Все це тому що я так сильно люблю тебе". Психологи наполягають, що подібна поведінка є ознакою психопатичної характеристики людини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme