По кому вдарить "зрада" полковника Без'язикова

Якщо співпраця полковника Івана Без'язикова з "ДНР" буде доведена у суді, то це матиме кілька важливих наслідків, а також велике питання до СБУ

По кому вдарить "зрада" полковника Без'я…

Історія з полковником Без'язиковим набирає обертів. У 2014 році Без'язиков потрапив у полон бойовиків і пробув у ньому майже два роки (22 місяці). На той час він займав посаду начальника розвідки сектора "Д", який прикривав кордон в Донецькій області.

За весь цей час Без'язиков не потрапляв у списки для обміну полоненими, за його словами знаходився у донецькому телецентрі, а за інформацією СБУ він був на службі в "ДНР". Детально про початок справи проти Без'язикова, якого звільнили з полону влітку, Depo.ua вже писав раніше

Сьогодні ж кожен українець має змогу послухати нарізку розмов Без'язикова з бойовиками, а також діалог його дружини Маргарити Кушнірової із заступником командуючого оперативним командуванням ДНР" Едуардом Басуріним, в якому той підтверджує "роботу" Без'язикова на терористів. 

За версією спецслужб, він був завербований, перебуваючи в полоні у бойовиків, і збирав інформацію про сили АТО, маючи при собі зброю, зарплату і авто з шофером, надані військовими структурами Росії.

14 грудня Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід Без'язикову у вигляді утримання під вартою до лютого. Адвокати вже оскаржили дане рішення. За версією захисника полковника, адвоката Олега Веремеєнка, влада почала переслідування Без'язикова, щоб "замести сліди" Іловайського котла. 

У свою чергу, керівник волонтерської групи "Патріот" Олег Котенко, який брав участь в спецоперації по обміну Без'язикова, також зазначає, що за таким принципом можна ледь не кожного військовополоненого звинуватити у державній зраді.

"За принципом Без'язикова можна заарештувати вісім з десяти українських військовополонених, адже кожен з них десь про щось розмовляв з бойовиками. Єдине, полковник міг бути трохи міцнішим, на думку простих громадян — він повинен був померти, а не здаватися в полон або щось в цьому роді", - казав Котенко. 

Проте в СБУ стверджують, що їхні докази доводять провину полковника.  

"СБУ має вагомі аргументи, докази того, що він справді співпрацював з незаконними формуваннями на тимчасово окупованих територіях Донецької області. Ми знаємо точно, що він виїжджав на територію Росії", - казав на брифінгу радник глави СБУ Юрій Тандіт.

Питання до СБУ

Для початку, варто нагадати, що після звільнення з полону у липні Без'язиков навіть зустрічався і сидів поруч з президентом України Петром Порошенком. Проте, не дуже тепер зрозуміло, навіщо потенційного зрадника, якого судячи з опублікованих розмов полковника з бойовиками, спецслуюби вели ще з часів потрапляння в полон у 2014 році, могли посадити поруч із президентом. Це було зроблено, щоб він не підозрював, що про нього всі знають? Якщо так, то дивна спроба. Якщо ж ні - невже таким чином хтось хотів виставити Порошенка у не досить гарному світлі? Є сумніви, що таким хтось займався. 

Більше того, спецслужби перевіряють всіх людей, які були у полоні бойовиків. Над цією ситуацією можна довго думати. Чи могли записи розмов полковника через певний час передати спецслужбам інформатори, що працюють в "ДНР"? Можливо, так. Це принаймні хоч якось пояснює те, що майже півроку полковник спокійно гуляв на волі і навіть збирався повернутися в ЗСУ. 

Що має продемонструвати справа Без'язикова

Важка і в певній мірі гучна справа полковника може призвести до кількох можливих наслідків. По-перше, якщо вину Без'язикова таки доведуть і у це повірить суспільство, враховуючи довіру до наших судів, то це автоматично збільшить довіру до СБУ. По-друге, після звільнення з полону Савченко і краху ілюзій стосовно неї в суспільстві, а також останньої передачі їй "дивних" полонянок з "ДНР", справа Без'язикова може вселити підозру і поставити своєрідний штамп недовіри до кожної людини, яка була у полоні бойовиків. Факт полону може грати проти людини як під час влаштування на роботу, зокрема в ЗСУ, так і у випадку будівництва політичної кар'єри. Ідеальна зачіпка для конкурентів і чорного піару. По-третє, ми всі вкотре побачимо, що за допомогою завербованих людей Кремль намагається впливати як на політичне, так і на суспільне життя України. І вкотре ми задумаємося, а скільки таких Без'язикових є в рядах ЗСУ.

У випадок із провалом обвинувачення чомусь не віриться. Як мінімум тому, що даний провал вдарить по керівництву спецслужби. А якщо вдарить, то з'явиться занадто багато питань до професіоналізму. Якщо справу вже почали, то значить є достатньо доказів, щоб її завершити. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme