ОБСЄ закликає українських і російських журналістів до діалогу

Надзвичайно важливою ініціативою Представника ОБСЄ з питань свободи медіа є Діалог журналістських організацій України та Росії, що триває уже два роки

На цьому наголосила сама Дуня Міятович, звітуючи перед постійною Радою ОБСЄ у Відні про своє шестирічне перебування на посаді представника, передає depo.ua з посиланням на сайт НСЖУ.

"Через тривалі обговорення, професійність та емоції були досягнуті спільні рішення щодо визволення колег (полонених), проведені важливі дискусії щодо професійних стандартів", - зазначила Міятович.

Одним з практичних проявів Діалогу Національної спілки журналістів України, Незалежної медіа-профспілки України та Союзу журналістів Росії став проект співпраці молодих журналістів з обох країн. Цей проект було презентовано дипломатам в кулуарах віденського палацу Хофбург, де проходять засідання Ради ОБСЄ.

Зокрема, молоді журналісти з Росії та України представили спільну фотовиставку та відео-роботи (і лонгріди) на теми захисту свободи слова, роботи мультикультурного центрального ринку Відня та облаштування в Австрії біженців зі Сходу.

"Наше співробітництво є прикладом того, як журналісти в умовах інформаційної війни все ж можуть вести діалог та створювати якісні та неупереджені інформаційні матеріали, побудовані на етичних нормах і професійних стандартах журналістики, - вважає кореспондент телеканалу "Репортер" Дарія Сметанко.

Разом із тележурналістом з Івано-Франківська Юрієм Чмілем Дарія працювала над матеріалом про мультикультурний ринок "Нашмаркт". Їхня "редакція" включала також також російських колег Анну Григор’єву і Кирила Тарасова, та з ранку до пізнього вечора спілкувалася із продавцями ринку. Більшість з них – представники країн колишнього Радянського Союзу.

Другим відео-проектом молодих журналістів обох країн став документальний фільм про роботу офісу представника ОБСЄ з питань свободи медіа "Вартові свободи". Авторська група фільму складалася із москвичок Дарії В’югіної та Яни Коломієць, а також журналіста миколаївського телеканалу "ТАК-ТБ" Христини Синичків.

Над спільною фотовиставкою працювали фотографи Ігор Єфімов з Черкас та Ярославна Чернова з Тюмені. Кураторами «молодіжного Діалогу» були перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко, член Комітету НМПУ Андрій Яніцький та секретар СЖР Ашот Джазоян.

До кінця весни планується провести презентації спільного проекту молодих журналістів у Києві, Москві, Івано-Франківську, Одесі, Миколаєві та Черкасах.

Про свою підтримку Діалогу журналістських організацій Росії та України в часи конфлікту заявило Представництво Європейського Союзу при ОБСЄ. А загалом дипломати з країн-учасниць ОБСЄ високо оцінили шестирічну роботу представника Міятови

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme