Оновлений порядок перетину кордону зони АТО

У Службі безпеки України опублікували оновлений порядок в'їзду громадян у зону АТО та виїзду з неї

Оновлений порядок перетину кордону зони…

Згідно до Тимчасового порядку здійснення контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів уздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, громадяни України, особи без громадянства та іноземці можуть перетинати кордон зони АТО за умови пред'явлення паспортного документа та пропуски, виданої координаційними групами або координаційним центром, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-центр СБУ.

Оформлення перепусток здійснюється безкоштовно координаційним центром при штабі АТО у місті Краматорськ та координаційними групами, які створені при управліннях (відділах) МВС у містах Старобільськ, Артемівськ, Велика Новосілка, Маріуполь.

Перепустки видаються для одноразового і багаторазового в'їзду або виїзду на термін, вказаний у заяві громадянина. Видача перепусток здійснюється протягом 10 днів з дати подачі необхідних документів. Дані про дітей до 16 років вносяться в документів батьків.

Для отримання перепустки особа має надати необхідні документи.

Для громадян України, які досягли 16 років:

1. Заяву, в якій обов'язково вказується маршрут переміщення (населені пункти), термін перебування в районі проведення АТО (контрольованій або неконтрольованій території).

2. Оригінал паспортного документа (після пред'явлення повертається).

3. Копію сторінок паспортного документа (особисті дані особи, місце і дата видачі, місце реєстрації).

4. Копія ідентифікаційного податкового номера (ІПН).

5. Документ, що підтверджує мету в'їзду на неконтрольовану територію:

- Копії документів, що підтверджують проживання особи, яка бажає в'їхати на неконтрольовану (контрольовану) територію, або її близьких (родичів або членів сім'ї) на території проведення АТО;

- Документ, що підтверджує місце поховання родичів або членів сім'ї на неконтрольованій (контрольованій) території;

- Телеграми про смерть або хворобу родичів або членів сім'ї на неконтрольованій (контрольованій) території (мають бути завірені закладами охорони здоров'я);

- Документи, що підтверджують право власності на об'єкти нерухомості, які знаходяться на неконтрольованій (контрольованій) території;

- Інші документи, що можуть підтвердити мету в'їзду на неконтрольовану (контрольовану) територію.

Для працівників Укрзалізниці, які здійснюють регулярні поїздки на неконтрольовану (контрольовану) територію, підприємство подає до координаційної групи списки таких осіб та відповідні документи.

Для іноземців та осіб без громадянства необхідно надати такі документи:

1. Заяву, в якій обов'язково вказується маршрут переміщення (населені пункти), термін перебування в районі проведення АТО (на контрольованій чи неконтрольованій території).

2. Оригінал паспортного документа (після пред'явлення повертається).

3. Документ, що підтверджує законність перебування на території України (для іноземців та осіб без громадянства).

4. Копію сторінки паспортного документа або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними особи, з перекладом українською мовою, засвідченим в установленому порядку.

5. Документ, що підтверджує мету в'їзду на неконтрольовану територію:

- Копії документів, що підтверджують проживання особи, яка бажає в'їхати на неконтрольовану (контрольовану) територію проведення АТО, або її близьких осіб (родичів чи членів сім'ї) на території проведення АТО.

- Документ, що підтверджує місце поховання близьких осіб на неконтрольованій (контрольованій) території.

- Телеграми про смерть або хвороби близьких осіб на неконтрольованій (контрольованій) території (мають бути завірені закладами охорони здоров'я).

- Документи, що підтверджують право власності на об'єкти нерухомості, які знаходяться на неконтрольованій (контрольованій) території.

- Інші документи, що можуть підтвердити мету в'їзду на неконтрольовану (контрольовану) територію.

- Документ, що підтверджує наявність достатнього фінансового забезпечення на період запланованого перебування на території України або відповідні гарантії приймаючої сторони.

У разі виконання дипломатичних і консульських функцій, у тому числі в рамках діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна, до пакету документів додається клопотання, погоджене з МЗС України.

Крім того, унормована видача дозволів на перевезення вантажу (товарів) до або з неконтрольованої території.

Детальніше про порядок перевезення вантажів, а також про координаційні центри та інші держструктури, що відповідальні за перетин громадянами кордону зони АТО, йдеться у повідомленні на сайті СБУ.

Нагадаємо, 21 січня 2014 року в зоні АТО почала діяти система перепусток.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme