Чи варто Порошенку вдягнути Президентський полк в шаровари (ФОТО)

Світ поступово і невпинно рухається до глобалізації, яка з одного боку нівелює національні відмінності, з іншого ж заохочує патріотів до збереження зовнішніх ознак власної унікальності

Чи варто Порошенку вдягнути Президентськ…

Звісно, що хвиля загальної уніфікації за західноєвропейськими стандартами торкнулася і військових одностроїв. За великим рахунком, вояки армій світу принципово відрізняються один від одного лише моделями озброєння та шевронами. Місце для національних костюмів залишилося лише для вояків, що виконують церемоніальні функції. Тим яскравіше вони виглядають на одноманітному тлі кольору хакі та камуфляжів.

Врешті, не можна однозначно сказати красиво чи кумедно виглядає швейцарська гвардія Папи Римського чи шотландські гвардійці її величності королеви Великої Британії. Серед тих хто захоплюється національною самобутністю достатньо й таких, що вважають зайву пристрасть до старожитніх одностроїв дивакуватістю. Беззаперечно лише одне - воєнізовані церемонії прикрашені національним колоритом, як то почесна варта грецьких евзонів, пожвавлюють інтерес туристів та зайвий раз популяризують країну в світі. Depo.ua пропонує оцінити красу найяскравіших національних одностроїв на власні очі:

Греція

Ось так марширують біля могили Невідомого солдата в Афінах солдати почесної варти - грецькі Евзони. І хоча ці хлопці виконують не дуже смішну роботу, не всім туристам вдається не розсміятися при їх вигляді.

Фіджі

Ви не повірите, але ці полувоіни-полудівчата в драних спідницях - аналог нашої служби державної охорони. Це почесна варта президента Фіджі.

Південна Корея

Ось так виглядають елітні військові підрозділи Південної Кореї. І хоч одяхнені вони в халати, кальсони і високі капелюхи та здатні вирішувати найскладніші бойові завдання.

Ватикан

У Ватикану немає своєї армії. Папу Римського охороняє найманий корпус Швейцарської гвардії. Дизайн їхньої форми був розроблена Мікеланджело і не змінювалася вже 400 років.

Індія

А це індійські прикордонники гарцюють на своїх ошатних верблюдах в з нагоди Дня Республіки. У кожного штату Індії - своя форма, звідси різноманітність її фасонів і кольорів.



Щодня перед заходом сонця на пропускному пункті в місті Амрітсар проходить "Церемонія Вечірньої Зорі". Цей складний високохудожній ритуал виконують пакистанські та індійські прикордонники, на радість туристам.

Шотландія

Про шотландську армію кажуть, що вона найстрашніша коли дме вітер.

Кот-д'Івуар

Ось така строката армія марширує на параді перед президентським палацом. Оригінальне забарвлення мабуть дозволяє солдатам непомітно злитися зі стадом зебр.

Таїланд

Елітні частини Королівської Гвардії Таїланду. Різнокольорово і приємно для очей.

Франція

Парадна форма французької армії не відрізнялася особливо смішними деталями, тому дизайнерам терміново довелося доповнити її ось такими беретами. Тепер уже не зрозумієш, хто йде - морпех або кухар. 

А ось сапери французького Іноземного легіону. Помаранчеві фартухи призначені для того, щоб в польових умовах в них можна було розміщувати різні військові інструменти. Ветерани Легіону обов'язково носять бороди.

Ліван

Ці смішні костюми насправді служать для безпеки солдат-кінологів К7. Натреновані ліванські собаки розірвуть кожного, хто встане на їх шляху, навіть власних господарів.

Іран

Тут навіть фотографу було дуже складно розпізнати іранську армію.

А ось так виглядають жіночі війська.

Що стосується України, то у нас теж подейкують про можливість створення церемоніальної гвардії в козацьких одностроях. На щастя, чого-чого а власних військових традицій в нашій країні вдосталь. Але тут є великий ризик скотитися в те, що в Україні отримало навіть власну назву "шароварництво". Depo.ua спробував уявити, як могла б виглядати почесна варта нашого президента, виходячи з традицій офіціозного шароварництва.

Здається, вийшла дешева оперетка. І справді, повсякчасне використання юнаків та дівчат в національних костюмах виправдане та невиправдане, що практикувалося ще з радянських часів аби підкреслити українськість якогось заходу настільки остогидло народу своєю нещирістю, одноманітністю та совковістю, що давно і міцно асоціюється щонайменше з кричущим несмаком. Тим більше, що зазвичай шаровари були єдиним, що мало підкреслити український колорит, все ж інше було повністю в дусі радянської пропаганди. Після здобуття незалежності совкова шароварщина, на жаль, нікуди не зникла, а навпаки залишилася пропагандистським штампом оновленої пострадянської еліти.

Тому, рішення вдягнути якусь почесну варту в козацькі однострої цілком може видати юнаків у вишиванках та яскраво червоних атласних шароварах на кшталт тих, що носять солісти ансамблю Вірського.

Власне, канонізований в СРСР шароварний чоловічий український костюм має вкрай мало спільного з реальним одягом козаків часів Хмельниччини і спеціалістам-історикам це добре відомо. Власне, величезна кількість мультяшно-кіношних аксесуарів, без яких сьогодні уже й не уявляють запорожця, є пізнішими нашаруваннями. Як, наприклад, натільний хрест чи сережка у вусі, яких козаки XVII століття не носили, що давно підтверджено археологічними дослідженнями.

Отже, якщо і перевдягати церемоніальний президентський полк в історичні однострої, то підходити до цього потрібно серйозно, та враховувати реальні реконструкції зовнішнього вигляду українських вояків. Інакше шароварництва та посміховиська не уникнути.

Фото: Maxim, Shutterstock, pulemjotov.livejournal.com, juvenews.eutrust.ua

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme