Найбільші темпи захворюваності на СНІД - у Східній Європі, - доповідь ООН

У Східній Європі та Центральній Азії щорічне зростання числа інфікованих на ВІЛ/СНІД становить 57% протягом останніх п'яти років

Про це йдеться в доповіді Об'єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС), повідомляє depo.ua з посиланням на Центр новин ООН.

"Найтривожніша ситуація, звичайно, в нашому регіоні Східної Європи та Центральної Азії, де зафіксовано 57-відсоткове річне збільшення ВІЛ-інфекції між 2010 і 2015 роком", - зазначив глава регіонального представництва ЮНЕЙДС в Москві Віней Салдана.

Загалом починаючи з 2001 року щорічно заражається вірусом ВІЛ 1,9 млн осіб.

У регіоні Карибського басейну щорічне зростання ВІЛ-інфекції протягом останніх п'яти років становило 8%, на Близькому Сході – 4%.

У Західній і Центральній Європі, а також в Північній Америці більше половини всіх нових випадків зараження ВІЛ припадає на чоловіків, які мають одностатеві сексуальні стосунки. Кількість таких випадків за чотири роки в Європі зросла на 17%, а в Північній Америці – на 8%.

Однак наведені цифри тьмяніють порівняно з показниками у Східній Європі та Центральній Азії.

"Ми б'ємо на сполох. Ми не використовуємо профілактичні заходи так, як треба. Якщо зараз відбудеться сплеск нових випадків ВІЛ-інфекції, ми вже не зможемо контролювати епідемію. Світ повинен терміново вжити заходи, необхідні для того, щоб активізувати профілактичну роботу", - сказав виконавчий директор ЮНЕСКО Мішель Сідібе, представляючи доповідь.

Згідно з новим дослідженням, понад 80% усіх нових випадків ВІЛ в регіоні відзначаються на Росії. Експерти пояснюють це браком профілактичних програм, особливо серед споживачів ін'єкційних наркотиків. А на них припадає понад половина всіх нових випадків зараження ВІЛ у всьому пострадянському регіоні.

За даними доповіді, з моменту початку епідемії СНІДу ВІЛ заразилися близько 78 млн. осіб, 35 мільйонів з них померли. При цьому в останні роки вдалося знизити смертність, на 70% зменшилася кількість нових випадків інфекції серед дітей. Дедалі більше людей, що потребують допомоги, отримують необхідне лікування.

У глобальному масштабі 35% всіх випадків зараження ВІЛ припадає на гомосексуалістів, працівників комерційного сексу, споживачів ін'єкційних наркотиків та ув'язнених. У ЮНЭЙД наголошують, що ці групи повинні мати можливість користуватися профілактичними засобами, для того щоб захистити себе і своїх сексуальних партнерів.

"У нашому розпорядженні – безліч різних методів профілактики. Питання в їх доступності. Якщо люди будуть боятися звертатися за профілактичною допомогою або у них не буде на це коштів, то нам не вдасться покінчити з епідемією", - сказав Мішель Сідібе.

Він наголосив на важливості доступності лікування, яке також є профілактичним заходом. Адже люди, що приймають антиретровірусні препарати, практично не можуть заразити інших.

Згідно з доповіддю, в глобальному масштабі на профілактику витрачається лише 20% коштів, призначених для боротьби зі СНІДом. Автори дослідження стверджують, що вона буде ефективною тільки в тому випадку, якщо профілактика "добереться" до тих, хто перебуває у групі особливо високого ризику зараження.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme