На супутнику Плутона знайшли стародавній океан

Знімки Харона, одного із супутників Плутона, зроблені космічною станцією New Horizons, свідчать про те, що під його поверхнею існував океан

Як видно на зробленій в липні 2015 року фотографії, на найбільшому супутнику Плутона є мережа каньйонів глибиною до 6,5 кілометрів, пише depo.ua з посиланням на "Медузу".

У NASA говорять, що, ймовірно, Харон був досить теплим небесним тілом, щоб водяна крига, якою вкритий супутник, міг розтопитися і сформувати океан під поверхнею. З часом планета охолола, і лід вийшов на поверхню, що і призвело до появи виявленої New Horizons мережі западин.

Поверхня Харона формується переважно льодом. Він підтримувався в теплому стані, коли Харон був молодим небесним тілом, за рахунок енергії від розпаду радіоактивних елементів — так само, як за рахунок власної енергії супутника.

Харон був відкритий у 1978 році. Вважається, що він є супутником Плутона, однак існує теорія, що Плутон разом з ним становлять подвійну систему небесних тіл.

Апарат New Horizons влітку 2015 року досяг Плутона і прилеглих небесних тіл. Станція вперше в історії зробила кольорові знімки карликової планети і передала фотографії поверхні всіх його п'яти супутників.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme