Від культури до освіти: найбільш очікувані українцями події 2016 року

На які події у культурній та освітній сфері українці чекають у 2016 році

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Від культури до освіти: найбільш очікува…

Журналісти depo.ua підготували добірку найочікуваніших подій в сфері культури та освіти в 2016 році.

Наступний рік обіцяє бути особливо багатим на культурні події: анонсовано вихід на екрани багатьох відчизняних фільмів різних жанрів.

Крім того, відбудеться світовий тур "Океану Ельзи", а до України приїдуть зірки світової сцени.

Медицина має стати страховою, а освіта - 12-річною.

На що українці чекатимуть у 2016 році: медицина, культура, освіта - фото 1

КУЛЬТУРА

Почнемо з українських ФІЛЬМІВ. На початок року заплановано українсько-литовський фільм "Ніч Святого Валентина" від продюсерів Сергія Баранова та Зилвінаса Науйокаса. Це буде збірка декількох романтичних кіноновел в стилі "Париж, я тебе люблю". Автори обіцяють показати найзворушливіший і найніжніший ромком року до Дня святого Валентина.

Також на лютий – документальний фільм "Бранці" режисера Володимира Тихого. Студент факультету біології харків'янин Сашко шукає ВВшника, який став бранцем 20-го лютого 2014-го року у Києві. Головною інтригою фільму режисер називає момент, коли декілька тисяч силовиків під час лютневих подій 2014-го року на Майдані одночасно відступили. На питання "чому так сталося" він і намагається дати відповідь. Події на Майдані обережно реконструйовані у фільмі анімацією.

На осінь - "Гніздо Горлиці" режисера Тараса Ткаченка. За сюжетом сорокарічна Дарина (Римма Зюбіна) лишає чоловіка й доньку і їде на заробітки в Італію. Кілька років вона працює на віллі у Генуї. І вже вагітною від італійського заможного сеньйора, повертається додому.

На весну - "Селфіпаті" Любомира Левицького. Як наголошує режисер, це буде іронічно-комедійна ода селфі-поколінню. На зйомки він залучив початківців-операторів та режисерів і зняв кіно за місяць. Сюжет розгортається навколо чотирьох друзів, яких після гучної вечірки міліція звинувачує у вбивстві. Щоб згадати минулу ніч і зібрати докази на свій захист, хлопці збирають селфі та відео з вечірки. Власне, частина фільму і буде змонтована з реального відео, знятого на камери, телефони та фотоапарати, яке надсилали з різних українських вечірок.

На другу половину року обіцяють випустити на екран "Казку старого мельника" режисера Олександра Ітигілова. Це буде українське фентезі з особливою увагою на трюки, костюми та перетворення героїв слов'янських легенд у культових персонажів.

На липень запланована прем'єра - Low Light ("Низький ключ") Валентина Васяновича. Фільм розповідає про фотографа в розпал кризи середнього віку і важкого 50-річчя. Усіх, хто оцінив операторську роботу у фільмі Мирослава Слабошпицького "Плем'я", чекає на перегляді Low Light приємний сюрприз.

Всього ж на українське кіно в 2016 році держава обіцяє виділити 271 мільйон гривень – така сума закладена в бюджеті. Більша частина цих грошей - 260 млн піде на створення і розповсюдження українських фільмів.

На що українці чекатимуть у 2016 році: медицина, культура, освіта - фото 2

Рік обіцяє бути багатим на КОНЦЕРТИ. Безумовно, подією року буде великий концерт "Океану Ельзи" у Києві, який заплановано на червень. Крім цього, гурт у 2016 відправляється у всесвітнє турне.

У майбутньому році чекаємо також на всеукраїнський тур нової, але вже яскравої української зірки, співачки Христини Соловій. Про те, що планується тур depo.ua повідомила сама Христина, але точна дата його початку поки що невідома.

24 лютого в Києві виступить Андрій Макаревич. Артист привезе свій новий проект YOUR 5. Макаревич і четверо джаз-музикантів виконають знамениті хіти "Машини часу", джазові стандарти та пісні з сольного репертуару співака. На сцену Міжнародного центру культури і мистецтв разом з ним піднімуться четверо відомих джазових виконавців: тріо Євгена Борця (контрабас, барабани і клавіші) і Тимур Некрасов (духові).

Також у лютому в Києві відбудеться перший міжнародний тиждень стендап-комедії. На сцені клубу "Атлас" виступлять геніальні українські та зарубіжні коміки, а на розігріві у них початківці артисти змагатимуться за грошовий приз. Відкриє фестивальний тиждень 10 лютого легендарний ірландський комік Ділан Моран, відомий нам за фільмами "Ноттінг Хілл", "Зомбі на ім'я Шон" та іншим. Він виступить з новою програмою (англійською мовою) під назвою Off The Hook. 11 лютого глядачів розважатимуть російські коміки Антон Борисов та Ігор Меерсон, 12-го - інтелігентний ізраїльський комік Ілля Аксельрод.

На початку літа, 6 червня до України приїжджають Red Hot Chili Peppers. Виступ зоряних каліфорнійських "перців" завершить музичний фестиваль U-Park, який об'єднав кращих рок-виконавців України та світу.

На що українці чекатимуть у 2016 році: медицина, культура, освіта - фото 3

Однією з головних подій в українській ЛІТЕРАТУРІ буде VI міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал", що запланований на 20 — 24 квітня. У 2016 році Книжковий Арсенал презентує розширену міжнародну секцію ярмарку та сцену "Кафе Європа".

Зокрема, вперше буде представлений  стенд німецьких видавництв та спецпрограма у партнерстві з Франкфуртським книжковим ярмарком. Запланована участь відомих письменників, літературних діячів та митців з більш ніж 10 країн. Почесний гість дитячої програми — всесвітньо відомий шведський письменник Ульф Старк, який презентуватиме український переклад своєї книги "Диваки і зануди".

Навесні анонсовано вихід друком книжки "День гніву" Юрія Косача в 2016 році, яку, за словами Марка Роберта Стеха, обов'язково треба запровадити в шкільну програму.

Загалом у 2016 році публічні бібліотеки отримають додатково 42 млн грн на поповнення фондів україномовною літературою. Це передбачено законом "Про Державний бюджет України на 2016 рік", ухваленим 25 грудня Верховною Радою.

На що українці чекатимуть у 2016 році: медицина, культура, освіта - фото 4

ОСВІТА

Головна подія у середній освіті 2016 року – перехід на 12-річну систему навчання, при якій в старшокласники зможуть отримувати профільну освіту. При цьому для першого атестата буде досить не 11, а дев'яти років – після закінчення цього терміну учень зможе покинути школу.

Навесні на контрольовану українською владою територію може повернутися Таврійський університет імені Вернадського, який став alma mater тисячам українців, а наразі знаходиться в окупації в Криму. Зараз дипломи КФУ (так його перейменували окупанти) видає дипломи, що мають цінність не більше стопки кольорового паперу для хендмейду.

Зараз йде процес реєстрації університету як юридичної особи на материку. Керівництво університету найближчим часом має обрати робоче приміщення з трьох запропонованих. Навчання відновиться спочатку в дистанційній формі, в якій планується давати освіту 60% всіх студентів, а потім і на стаціонарній.

Серйозні зміни чекають на вихованців школ-інтернатів для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З наступного року діти навчатимуться в звичайних школах, а школи-інтернати перетворяться на інтернати, де діти лише житимуть. Це допоможе дітям краще інтегруватися в суспільство.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme