Черевики на пружинах і небесна поліція: На що у світі міняють автомобілі

Сьогодні відзначається Всесвітній день без автомобіля

Черевики на пружинах і небесна поліція:…

Як зазначає depo.ua, вперше день без автомобіля провели у Швейцарії у 1973-му році. Через паливну кризу у країні уряд закликав громадян відмовитися від автівок бодай на один день. 

У 1997-му році акція вперше пройшла у Великій Британії, а за рік - у Франції. На початку нового тисячоліття до руху приєдналося 35 країн світу. 

День із гаслом "Місто для людей" підтримує все більше мислячих громадян, в тому числі, в Україні. Втім, деякі не звиклі до громадського транспорту і класичних велосипедів скептиків продовжують сперечатися. Мовляв, як же все ж таки мені дістатися з точки А в точку Б, якщо я погоджуся залишити автівку вдома. 

Depo.ua пропонує підбірку транспортних засобів, винайдених в останні роки, які скоро можуть стати популярними.

1. Кишенькові колеса

26-річний інженер Куніакі Саїто з Японії розробив невеличку платформу, яку можна легко розмістити навіть в невеличку жіночу сумочку.

Підняти його і навіть проносити цілий день - не проблема: WalkCar зроблений з алюмінію і важить приблизно 3 кг. Транспортний засіб може розвивати швидкість до 10 км/годину, а щоб запустити його в дію, достатньо стати на платформу. Головне - навчитися втримувати баланс і ефективно управляти засобом - це легко робити, просто повертаючи тіло в потрібний бік. 

Доволі популярними стали у світі і колеса Solowheel. Вони здатні їздити вдвічі швидше, але тримати рівновагу тут дещо важче, адже колесо лише одне. Втім, заради такого комфорту витратити день на навчання - не шкода.

2. Черевики-скороходи

Винахідник із США Кехі Сеймур запропонував взагалі відмовитися від транспорту завдяки стрімким черевикам Bionic Boot. Пообіцяв, що в такому взутті можна досягнути швидкості у 40 км на годину (приблизно з такою ж швидкістю просуваються авто через затори). 

Аби продумати технологію Сеймур вирішив придивитися до... страусів, а в результаті відтворив механізм, який природа створила для цих швидконогих птахів.

Завдяки черевикам людина ледь торкається поверхні землі, а вмонтовані у взуття пружини переносять її далі і далі. 

3. Скутер у чемодані

Китаєць Хі Лянгцай розробив унікальний засіб пересування - скутер-валізу. Добряче підзарядивши девайс, можна подолати відстань у 60 км зі швидкістю у 20 км/годину. Їде штуковина на трьох колесах, а важить лише сім кілограмів. При цьому всередину транспортного засобу можна пакувати речі. Звісно ж, винахід є чудовою знахідкою для тих, хто любить подорожувати, адже чоловік реалізував мрію поколінь: "Хочу, щоб не я віз свій багаж, а він мене". 

Над розробкою Лянгцай працював 10 років, а перша модель затягнула на $160 тис. 

4. Електровелосипед

Варіацій на тему електровелосипедів у світі купа, і транспортний засіб продовжують вдосконалювати. Так, минулого року хорвати представили модель Greyp G12S, який може їздити на швидкості 70 км/годину, при цьому заряду вистачає на 120 км. Як запевнили розробники, якщо користувачу треба доїхати ще далі, можна підгодувати акумулятор, покрутивши педалі. 

Розробки у сфері електровелосипедів є зокрема в Харкові та Одесі. Щодо другої, минулої весни в Мережі навіть ходили чутки, мовляв, поліцію міста от-от пересадять на інноваційний транспорт. Але потім їх, на жаль, спростували. 

5. Захищений мотоцикл

Компанія Nissan запропонувала невеличкий електрокар New Mobility Concept, який, завдяки скромним габаритам може маневрувати навіть на вщент забитих автівками магістралях. 

Акцент робиться на екологічній безпеці, а ще - на безпеці для життя. Позиціонують модель як мотоцикл для людей похилого віку, які вважають мотоперегони занадто екстремальними. 

6. Поліція в польоті

ЗМІ не раз анонсували перехід військових та поліцейських на індивідуальні повітряні транспортні засоби - джетпаки.

Розроблені у Новій Зеландії, апарати пережили вже кілька етапів реінкарнації. Зрештою публіці презентували апарат з дволітровим бензиновим двигуном, який розвиває швидкість до 74 км/годину. 30 км такий засіб може подолати за 30 хвилин. Керувати ж апаратом можна за допомогою доволі простого джойтика.

Екологи від бензинової інновації не в захваті, втім затори на дорогах такі штуковини зменшити могли б. 

Черевики на  пружинах і :На що у світі міняють автомобілі - фото 1

7. Капсула майбутнього

Цей проект ще не було реалізовано, але ідея глави компанії Tesla Motors Ілона Маска полонила уяву багатьох романтиків. За проект взялися одразу дві компанії, і перший варіант потягу Hyperloop випробували минулої весни. 

Винахідник запропонував побудувати труби-тунелі зі зниженим тиском всередині. По них запустити вагони-капсули для пасажирів. Набиратися сили система має від сонячних батарей, адже тунелі проходять над землею.

Але найбільше привабила виробників не еко-складова, а швидкість у 1000 км/годину. З такими показниками Hyperloop може стати чудовою альтернативою літаку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme