Життя

На Росії відкриття пам'ятника Мазепі назвали "зрадою Порошенка"

У Держдумі РФ, коментуючи відкриття пам'ятника, встигли звинуватити навіть ООН в брехні проти Росії

09 травня 2016, 10:00

На Росії відкриття пам'ятника Мазепі назвали "зрадою Порошенка"

По це повідомляє depo.ua з посиланням на  "24 канал"

Держдумі РФ назвали відкриття пам'ятника зрадою українського народу президентом Петром Порошенком. "І пам'ятник Мазепі, і чергова, як кажуть в Україні, брехня на адресу Росії, невдало вкинута через ООН — все це, особливо, напередодні Дня Великої Перемоги, виглядає як особиста зрада Порошенка українського народу", — заявила голова комітету Держдуми з безпеки та протидії корупції Ірина Ярова.

Читайте також: Depo.ua писатиме "на Росії" замість "в Росії". Виключно з поваги до сусідів. Безстроково

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко 7 травня відкрив пам'ятник Івану Мазепі в Полтаві. Під час свого виступу глава держави зазначив, що ця подію має загальнонаціональне значення. На відкритті також був присутній колишній президент Віктор Ющенко. Крім представників влади в церемонії також взяв участь нащадок гетьмана - Ігор Мазепа. Встановлення пам'ятника планували ще в червні 2009 р. на 300-річний ювілей Полтавської битви. Однак його довелося відкласти на вимогу російських дипломатів.

День Незалежності того ж року зірвався через скандал з місцем розташування монумента. Міські та обласні чиновники зчепилися через розбіжності в документах. Увесь цей час уже готова відлита скульптура була на території київського комбінату "Художник". Поки гаяли з відкриттям, монумент почали розкрадати. Зокрема, хтось поцупив два бронзові ґудзики.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя

Loading...