На Росії працівники збанкрутілого автозаводу перекрили федеральну трасу

У російському Тольятті працівники "АвтоВАЗагрегат" (АВА), яким самарський губернатор Микола Меркушкін пригрозив, що борги по зарплатам їм не будуть погашені "ніколи", пікетували 29 серпня трасу М-5

В акції протесту взяли участь близько 70 працівників АВА і дочірніх підприємств, передає depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

"Це крайній захід, - говорить перед початком пікету його ініціатор колишня працівниця підприємства Антоніна Ларіна, - пішов другий рік, з нами до кінця не розплатилися. Обстановка дуже важка. Люди все розлючені, сидять вдома, без роботи. Жінки - хоч якось влаштувалися, а чоловікам - погано. Та й потім, вік".

Протест колишніх працівників заводу виглядає так: працівники підприємства просто ходять суди-сюди по пішохідному переходу через федеральну трасу. Вантажівки шикуються в пробку.

"Та ніяк на це не прожити. Ось якщо комуналка - п'ять тисяч за трикімнатну квартиру. Де їх взяти? - Нарікає Олена Славінська, яка пропрацювала на АВА 27 років. - Я до сих пір живу на зарплату доньки. Вона отримує 10 тисяч. Ось ми на ці гроші викручуємося. Але я не можу платити квартплату, немає зайвих грошей. У мене хоча б дочка доросла, а у кого маленькі діти - це катастрофа".

Прокуратура порушила вже три кримінальні справи за статтею "Повна невиплата понад два місяці заробітної плати, з корисливою та іншої особистою зацікавленістю" щодо керівництва "АвтоВАЗагрегат" і його дочірніх компаній - ТОВ "АвтоВАЗагрегатТранс", ТОВ "ПошівАвтоВАЗагрегат" і ТОВ "АвтоВАЗагрегатПласт". Близько 700 співробітників компаній тривалий час не отримували всі належні виплати по зарплатах, в тому числі і після скорочень.

"АвтоВАЗагрегат" був одним з найбільших постачальників комплектуючих "АвтоВАЗу", проте з липня 2015 року виробництво на підприємстві зупинено. З жовтня того ж року в відношенні заводу розпочато процедуру банкрутства; рахунки "АвтоВАЗагрегат" арештовані.

Відносно генерального директора "АвтоВАЗагрегат" Віктора Козлова і його першого заступника Павла Тихомирова були порушені кримінальні справи за статтею "Приховування коштів підприємства від податків". У березні 2016 року Тихомиров був визнаний винним і засуджений до двох років в'язниці умовно. Розслідування щодо Козлова триває; він також є підозрюваним у справі про невиплату зарплати працівникам "АвтоВАЗагрегат" і про замах на шахрайство з ПДВ.

На початку березня 2016 року губернатор Самарської області пообіцяв взяти ситуацію під свій контроль і заявив, що вже після святкових днів (8 березня) на підприємство надійде перший транш в розмірі 40 мільйонів рублів, а потім до кінця місяця очікується ще два багатомільйонні транші, щоб погасити всі заборгованості. І дійсно, в березні уряду області вдалося домовитися з власниками підприємства. Навесні на банківські картки співробітників "АвтоВАЗагрегат" стали надходити перші виплати. Однак повністю заборгованість із зарплати погашена не була.

Протестуючі, звичайно, знають і про погрозу самарського губернатора. Під час виступу Миколи Меркушкіна перед жителями Автозаводського району Тольятті співробітниця підприємства поцікавилася у губернатора, коли погасять борги по зарплатах. "Якщо в такому тоні ви будете розмовляти - ніколи! Ніколи! Ті, які вас підігрівають, просіть у них", - заявив губернатор, нагадавши про візит посла США.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme