Монстри і народження нації: ТОП-8 фільмів кінофесту "Молодість"

22 – 30 жовтня в столиці пройде Міжнародний фестиваль "Молодість". В конкурсній програмі змагатимуться 250 фільмів із 60 країн

Монстри і народження нації: ТОП-8 фільмі…

Церемонія відкриття та закриття фестивалю відбудеться в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка. Покази фільмів пройдуть у "Жовтні", "Кінопанорамі", "Сінема-Сіті", "Планеті Кіно", "Україні" та муніципальних кінотеатрах столиці.  Хоча до фестивалю лишилося кілька днів, розклад показів ще не оприлюднено.

Depo.ua пропонує дізнатися про найцікавіші прем'єри цьогорічної "Молодості".

1. "Життя" (2016), Стефан Брізе, Франція

Показ: 22 жовтня

Картина, яка стала відкриттям "Молодості", вже підкорила кіноманів на Венеціанському фестивалі. Фільм за однойменним романом Гі де Мопассана розповідає про дівчину, яка намагається вибороти шанс на щастя у суспільстві XIX століття. Мрії героїні про щасливий шлюб не справджуються – чоловік її не любить і зраджує. Попри це дівчина наважується народити двох дітей… Хоча роман вже екранізували у 1958 році, а від класики сучасний глядач у захваті далеко не завжди, в цілому картина отримала милостиві відгуки критиків. Зокрема відзначають цікаві акценти, розставлені режисером. Манера зйомки  дозволяє зробити особливий акцент на діалогах.

2. "Маріуполіс" (2016), Мантас Кведаравічюс, копродукція України, Литви, Німеччини та Франції

Показ: 25 жовтня о 21.00

Документальна стрічка розповідає про життя в Маріуполі: в десятках кілометрів гуркоче "Град", а люди продовжують працювати, мріяти, розвивати власні проекти. Кведаравічюс дебютував з картиною "Барзах", яка розповідає про війну у Чечні. Під час АТО звернув увагу на українське прифронтове місто. У фокусі – не сама війна, а люди з їхніми страхами, планами, надіями. Зйомки проходили протягом весни-осені 2015 року в місті Маріуполь, селищах Широкіне та Сартана. Вперше фільм показали минулої зими на Берлінському МКФ.

3. Future in the past, Олександр Шапіро, Україна

Показ: 26 жовтня

Іронічна комедія від культового українського режисера – для українського кінематографу, зосередженого не серйозних темах і трагічних обставинах, явище цікаве. У фільмі йдеться про місто, про наш час, а героїня мається мелодраматичними роздумами і зустрічається з колишніми. Таким чином героїня розбирається в собі. Здавалося б, звичайний голлівудський зачин. Але ті, хто знайомий з творчістю Шапіро, до таких прогнозів ставляться скептично. Мовляв, митець обов’язково додасть картині авангардності і оригінальної філософії.

Монстри і народження нації: ТОП-8 фільмів кінофесту "Молодість" - фото 1

4. "Аустерліц" (2016), Сергій Лозниця, Німеччина

Показ: 25 жовтня, 21.00

Документальна картина іменитого режисера вже зібрала овації на міжнародних фестивалях. Режисер звертає увагу на коротку пам'ять людства, коли найжахливіші події з часом втрачають вплив на свідомість.

Фільм знімався у кількох концтаборах – Аушвіці, Дахау, Берген-Бельзені, Равенсбрюку, Заксенхаузену і Дора-Міттельбау. Лозниця показує туристів, які роблять селфі на фоні жахливих місць, і загалом поводяться так, ніби катівні є чимось на кшталт місцевої цікавинки. Жахаючи контрастами і наштовхуючи на філософські роздуми, режисер застерігає сучасників забувати важливі уроки історії.

5. "Страшний сон" (2015), Ахім Борнах, Німеччина

Показ: 28 жовтня, 20.00

Цьогоріч "Молодість" лякає кіноманів цілою підбіркою жахливчиків, а картина "Страшний сон" позиціонується як один з найкращих. Аби посилити атмосферу, фільм покажуть у підземці 13-го павільйону ВДНГ. За сюжетом, шістнадцятирічна героїня живе безтурботним життям, але після вечірки все змінюється. Тепер їй щоночі сняться жахіття, в яких дівчину переслідує страхітливий монстр. Цікаво, що фільм знімався без додаткового освітлення, а знімальна група заплатила за нього з власних кишень, що не дуже типово для німецького кінематографу. 

6. "Народження нації" (2016), Нейтон Паркер, США

Історична драма вже здобула перемогу на фестивалі незалежного американського кіно "Санденс", а помноживши це на славу самого Паркера, маємо картину безумовно варту уваги. Фільм розповідає про афроамериканського раба Нета Тернера, який очолив повстання проти рабства в 1831 році. Критика у фільму розмаїта. Одні захоплюються майстерністю режисера, з якою той висвітлив похмуру епоху рабства і страждання людей. Інші подейкують, що історія не надто правдива. Мовляв, мотивація героя дещо надумана, адже певний час він зносить гнітючу реальність доволі спокійно, а діяти вирішує лише дізнавшись  про зґвалтування темношкірою рабині. Між тим жіночі ролі нібито прописані недосконало, а розмиті діалоги у стрічці так само розмивають мотиви героїв.

7. "Персональний покупець" (2016), Олів'є Ассаяс, Франція

Саспенс-драма з Крістен Стюарт у головній ролі отримала Приз за найкращу режисуру у Каннах, розділивши її з роботою румунського режисера Крістіана Мунчжіу "Бакалаврат" (фільм теж покажуть на "Молодості" – ред.). В центрі уваги молода дівчина, яка працює персональним покупцем – закуповує речі для своєї роботодавиці. Від роботи її верне, але ночі героїні значно цікавіші за дні. Саме у темну пору дівчина спілкується з духом померлого брата. І був би фільм таким собі тихим психоделом, але героїня починає отримувати погрози від незнайомця… У пресі називають фільм "унікальним" і "несхожим на інші", додаючи, що в середині стрічки можна взагалі втратити будь-яке розуміння та навіть впасти в паніку.

8. "Післяобрази" (2016), Анджей Вайда, Польща

30 жовтня, фільм-закриття

Картина стала останньою роботою польського метра і цьогоріч змагатиметься за "Оскар" як найкращий фільм іноземною мовою, а на кінофесті у Гдині вже взяв Спеціальний приз журі. Картина змальовує життєві перипетії художника та теоретика мистецтва Владислава Стшемінського – авангардиста, якого переслідували через несприйняття соцреалізму.

"Я тим фільмом хотів застерегти перед будь-яким втручанням держави в сферу мистецтва. Мистецтво, як говорив Стшемінський, повинно оцінюватися не за ужитковість, а тільки за творчість, за те, що відкриває нам нові можливості, новий світ, новий погляд", - розповідав Вайда в інтерв’ю Culture.pl.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme