Метелики допомогли вченим створити легкі сонячні батареї

Спостереження за тим, як метелики розігрівають перед польотом свої крила, і вивчення їх внутрішньої структури дозволило фізикам з Великобританії підвищити коефіцієнт корисної дії сонячних батарей

Крім того, вчені домоглися зниження маси пристроїв для збору "зеленої" енергії майже в 17 разів йдеться в статті, опублікованій в журналі Scientific Reports, повідомляє depo.ua з посиланням на РИА Новости.

"Наше дослідження показало, що невибаглива капустянка-білянка є не просто шкідником, загрозливим врожаю, але і справжнім експертом в області збору сонячної енергії і використання її для своїх потреб", - розповідає Річард Френч-Констант з університету Ексетера.

Френч-Констант, експерт в області біології метеликів, допоміг колегам по університету під керівництвом Тапаса Малліка знайти способи радикально поліпшити конструкцію, ККД і знизити собівартість сонячних батарей.

Як розповідає біолог, метелики не є теплокровними істотами, і вони можуть літати тільки тоді, коли м'язи крил будуть добре прогріті сонцем. Білянки привернули увагу вчених тому, що цей вид комах прокидається і починає літати набагато раніше.

Це спостереження наштовхнуло на думку фізиків, що крила білянок можуть бути влаштовані таким чином, що вони краще поглинають енергію сонячних променів, ніж у інших комах. Керуючись цією ідеєю, Маллік і його колеги простежили за тим, як світло відбивається від крил метеликів.

Ці спостереження розкрили кілька речей. Приміром, білянки тримають крила по відношенню один до одного під певним кутом, що дозволяє лускам на поверхні крил перенаправляти світло, яке відображається, на ту частину черевця комахи, де знаходяться м'язи.

Використовуючи ці лусочки в якості зразка, фізики змогли створити таке покриття для сонячних батарей, яке помітно збільшило частку світла, яке ними поглинається, і дозволило зменшити їх товщину. Такого ж ефекту можна домогтися, просто прикріпивши крила білянок до поверхні сонячних батарей, не змінюючи їх поверхні.

Як заявляють Маллік і його колеги, їх версія сонячної батареї поглинає в середньому на 41-50% більше світла, ніж класичні фотоелементи, і при цьому вона може мати в 17 разів меншу масу при аналогічної потужності.

Нагадаємо, за розрахунками експертів, вже в найближче десятиліття сонячна енергетика стане комерційно рентабельною, а до 2050 року може замінити собою спалювання вуглеводних копалин.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme